14. 4. 2010 23:11
Tottenham - Arsenal 1:2
Nicklas Bendtner
Nicklas Bendtner | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalistům Arsenalu se zase o něco více vzdálila vidina mistrovského titulu. Tým kouče Wengera totiž nestačil ve středečním městském derby na Tottenham, jemuž podlehl v dohrávce čtyřiatřicátého kola Premier League 1:2.

Arsenal tak ztrácí čtyři kola před koncem soutěže na vedoucí Chelsea už šest bodů. Sedmou prohru v letošním ročníku anglické nejvyšší soutěže neodvrátil ani český záložník Tomáš Rosický, který odehrál celý zápas.

Prestižní duel dvou velkých londýnských rivalů se vyvíjel od začátku lépe pro domácí Tottenham. Již v desáté minutě totiž rozvlnil síť za brankářem Almuniou parádní střelou debutující Danny Rose.

Odpověď „kanonýrů" mohla přijít o čtvrt hodiny později. Rosický našel v pokutovém území Bendtnera, ale dánský forvard nezakončil přesně.

Na začátku druhého dějství proto udeřilo na druhé straně. Po zaváhání obrany Arsenalu se dostal do nadějné pozice Bale a zvýšil už na 2:0.

Arsenal zabral až v poslední desetiminutovce a domácí brankář Gomez musel předvést hned několik skvělých zákroků. Nakonec však přeci jen čisté konto neudržel.

Pět minut před koncem vykřesal jiskru naděje Bendtner, nicméně více už hosté do závěrečného hvizdu nestihli. Arsenal tak zůstává stále třetí.

Aston Villa - Everton 2:2