reklama

Klinsmann jmenoval tým do Prahy, vsadil na mládí

Radost fotbalistů USA. Radost fotbalistů USA. autor: Reuters
Trenér americké fotbalové reprezentace Jürgen Klinsmann oznámil nominaci 22 hráčů na přípravný zápas s českou reprezentací.

New York - Trenér americké fotbalové reprezentace Jürgen Klinsmann oznámil nominaci 22 hráčů na přípravný zápas s českou reprezentací.

Úspěšný německý kouč povolal na první zápas cyklu, který vyvrcholí bojem o postup na MS 2018, především mladší hráče. Patnáct z vybraných fotbalistů není starší než 24 let.

"Je to první krok cesty do Ruska a podívali jsme se na něm po mladých talentovaných hráčích působících v Evropě. Snaží se prosadit ve svých klubech a teď usilují i o post v národním týmu," uvedl Klinsmann.

Česká reprezentace hostí výběr Spojených států 3. září v Praze na Letné.

Nominace USA na přípravný zápas s ČR|:

Brankáři: Cody Cropper (Southampton), Brad Guzan (Aston Villa), Nick Rimando (Real Salt Lake)

Obránci: John Brooks (Hertha Berlín), Geoff Cameron (Stoke City), Timmy Chandler (Eintracht Frankfurt), Greg Garza (Club Tijuana), Fabian Johnson (Borussia Mönchengladbach), Michael Orozco (Puebla), Tim Ream (Bolton)

Záložníci: Alejandro Bedoya (Nantes), Joe Corona (Club Tijuana), Mix Diskerud (Rosenborg), Julian Green (Bayern Mnichov), Emerson Hyndman (Fulham), Alfredo Morales (Ingolstadt), Brek Shea (Stoke City)

Útočníči: Jozy Altidore (Sunderland), Joe Gyau (Borussia Dortmund II), Jordan Morris (Stanford), Rubio Rubin (Utrecht), Bobby Wood (Mnichov 1860)

reklama