6. 4. 2012 22:18
Dukla - Bohemians 1905 2:0, Teplice - Č. Budějovice 0:1
Trápení Bohemky jakoby nemělo konce
Trápení Bohemky jakoby nemělo konce | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Krize fotbalistů Bohemians 1905 nemá konce. Šňůru ´klokanů´ bez výhry na patnáct zápasů prodloužila ve 24. kole Gambrinus ligy Dukla, která v malém pražském derby porazila svého městského rivala 2:0.

Svěřenci kouče Jozefa Webera se tak čím dál více přibližují sestupovému pásmu, které může být v případě výhry Ostravy vzdáleno pouhé dva body.

Naopak ve zlepšených jarních výkonech pokračují další ohrožené celky České Budějovice a Olomouc. Jihočeši se díky vítězství v Teplicích 1:0 posunuli s 26 body už na jedenácté místo. Sigma přestřílela Mladou Boleslav 3:2 a zvýšila svůj náskok na sestupové pásmo na osm bodů.

Hašek: I přes problémy s obranou v Liberci nulu udržíme
Fotbalová horečka v Liberci. Poprvé bude vyprodáno

Dukla se proti Bohemians prezentovala aktivní hrou, z níž po zásluze vytěžila dva góly. Na konci úvodní půle otevřel skóre osmou brankou sezony hlavičkující Lietava, v 58. minutě pak z voleje po rohu Malého přesně mířil Hašek.

Pro Dynamo bylo vítězství v Teplicích prvním venkovním triumfem po 27 zápasech, naposledy se z výhry mimo svůj stadion radovalo 5. května 2010, kdy vyhrálo stejným výsledkem v Mladé Boleslavi.

Tři body Budějovickým zajistila trefa Sandra ze 44. minuty. Rovněž Teplice docílily gólu, ovšem k jejich nelibosti jej rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu.

Bláznivou přestřelku v Boleslavi vidělo 1500 diváků

Mladá Boleslav patřila na podzim mezi aspiranty postupu do pohárové Evropy, ovšem po zimní přestávce jdou Středočeši od ztráty ke ztrátě, což se odrazilo i na ostudné návštěvě okolo pouhých 1500 diváků.

Třetí porážku v řadě jim připravila Olomouc.

Sigma potvrzovala dobrou formu z posledních týdnů a hrozila nebezpečnými kombinacemi. Jednu z nich po půlhodině využil k první ligové brance Pospíšil. Už za další dvě minuty však srovnal nehlídaný Mareš. Obrat mohl dokonat Chramosta, ale při svém momentálním střeleckém trápení trefil jen tyč.

Jít do vedení se domácím přece jen podařilo, když svou individuální akci přesně zakončil Štohanzl. Hanáky to však nezlomilo a bleskově zareagovali druhou trefou Pospíšila. A aby toho nebylo málo, přichystal další obrat střídající Hála.

Boleslavští se sice mocně hnali za vyrovnáním, ovšem proti byl skvělý gólman Zlámal a jednou také olomoucká tyč.

24. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Bohemians 1905 2:0 (1:0)
40. Lietava, 58. Hašek. Rozhodčí: Ardeleánu - Zlámal, Moláček. ŽK: Abraham (Bohemians). Diváci: 2857.

Dukla: Rada - Hašek, Božič, Švejdík, Vrzal - Podrazký (90. Marič), Gedeon, Hanousek - Malý, Lietava (83. Marek), Pázler (73. Engelmann). Trenér: Kozel.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Bartek - Moravec, Budínský, Abraham, Borek (82. Nerad), Kraják (64. Vyhnal) - Nešpor (68. Hartig). Trenér: Weber.

FK Teplice - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka:
44. Sandro. Rozhodčí: R. Hrubeš - T. Kovařík, Košec. ŽK: Lukáš, Rosa, Dolejš, Vachoušek (všichni Teplice). Diváci: 3012.

Teplice: Grigar - Ježdík (85. Mujagič), Lukáš, Matula, Rosa - Dolejš, Siva, Vachoušek, Čajič (54. Mahmutovič), Vůch (60. Stožický) - Jindráček. Trenér: Rada.
Č. Budějovice: Daněk - Riegel, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa, Rýdel, Otepka (90. Brezinský), Javorek, Sandro (82. Hudson) - Řezníček (87. Němec). Trenér: Cipro.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 2:3 (1:1)
35. Mareš, 55. Štohanzl - 33. a 58. Pospíšil, 68. Hála. Rozhodčí: Jech - Štěrba, Pilný. ŽK: Štohanzl, Johana, Kalina, Šírl - Janotka, Zlámal, Pospíšil. Diváci: 1530.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski (85. Bořil), Šírl - Štohanzl, Janíček, Kúdela - Kulič (69. Fillo), Chramosta, Mareš. Trenér: Koubek.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera, Škrele, Vepřek (60. Hála) - Pospíšil (81. Dreksa), Rossi - Schulmeister, Navrátil, Podaný (90. Varadi) - Klesnil. Trenér: Uličný.