Klokani zachránili remízu až v nastaveném čase

Olomouc - Brno 3:0, Bohemians 1905 - Č. Budějovice 2:2
Fanoušci Bohemians 1905 se mohou těšit na první ligu (ilustrační foto).
Fanoušci Bohemians 1905 se mohou těšit na první ligu (ilustrační foto). | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hodně blízko třetí prohře v sezoně byli fotbalisté Bohemians 1905.

Alespoň bod za domácí remízu 2:2 s Českými Budějovicemi zachránili až ve třetí minutě nastavení.

To Olomouc šla za vítězstvím o hodně přesvědčivěji. V moravském derby porazila Brno zaslouženě 3:0 a znovu se bodově dotáhla na vedoucí Plzeň.

Na třetí místo poskočila Mladá Boleslav, která vyhrála nad Ostravou 1:0.

Spartu vyloupila i Plzeň a dál vede ligovou tabulku
Sparta trestala: Řepku za alkohol, Brabce za klobásu

V téměř liduprázdném Edenu se hrál od začátku pohledný fotbal, který nabízel řadu šancí na obou stranách.

Už ve 3. minutě rozezvonil domácí tyč střelou z velké dálky Hudson. "Klokani" odpověděli trojicí velkých příležitostí Moravce, Bálka a Hartiga, ale do vedení se dostali hosté. Hudson vysunul Ondráška, který nezaváhal. Ve 27. minutě se spolupráce obou hráčů i se stejným výsledkem opakovala. Bohemians se oklepali až před koncem prvního poločasu, ovšem s vedením 2:0 šli spokojeněji do kabin Jihočeši.

Po přestávce to byl znovu Hartig, kdo se ocitnul v dobré pozici, ale Hudson se ukázal ve skvělém světle i při obranné činnosti. V 65. minutě se už domácí ze snížení radovali, když se k odraženému míči dostal Moravec a nadvakrát jej poslal za Kučerova záda.

Dynamo drželo tři body až do samého závěru, v němž nakonec přece jen inkasovali. Remízu Pražanům zajistil povedeným blafákem Kaufman.

Sigma si zase zastřílela

Souboj celků z opačných polů tabulky vyzníval od začátku jednoznačně pro Sigmu, která svého velkého rivala znatelně přehrávala.

Ve 14. minutě se řítili na brněnskou branku hned tři domácí hráči na jediného zadáka hostů, Hubník však výbornou šanci zbrkle zazdil ukvapenou a nepřesnou střelou. Brněnští nejvíce zahrozili v 38. minutě, kdy se Kalabiška ocitnul sám na zadní tyči.

Osm minut po změně stran přišla rozhodující pasáž zápasu. Nejprve poslal Hanáky do vedení po hezké spolupráci celého útoku Hubník. O chvíli později zvýšil křižnou pumelicí Šultes.

Aby Olomoučti definitivně ukázali, kdo je pánem na hřišti, předvedli sedm minut před koncem další pohlednou kombinaci zakončenou třetím gólem z kopačky Melinha.

Třetí prohra Ostravy za sebou

Třetí nedělní souboj byl kvalitativně skoupější. Úvodní šanci měli sice na svědomí hosté zásluhou Bolfovy hlavičky, poté však převzali iniciativu Středočeši. Výsledkem jejich převahy byla branka Rolka, který zužitkoval centr Táborského.

Sám boleslavský záložník málem zvýšil na dvoubrankový náskok, jenže jeho pokus zastavil na brankové čáře Neves. I po přestávce byli lepší domácí. Další trefy mohli přidat Bulut nebo Kulič, ovšem skóre se již nezměnilo.

Zatímco Mladá Boleslav se drží i nadále na špici tabulky, Ostravští prohráli potřetí za sebou.