reklama

Klopp po finále: Cítím pýchu. Ale Dante měl být vyloučen

Klíčový moment? Dante měl podle Kloppa dostat za penaltový zákrok druhou žlutou kartu. Klíčový moment? Dante měl podle Kloppa dostat za penaltový zákrok druhou žlutou kartu. autor: Reuters
Podle trenéra Dortmundu Jürgena Kloppa měl Dante dostat za penaltový faul na Reuse druhou žlutou kartu.

Londýn - Famózní jízda Borussie Dortmund letošní Ligou mistrů se zastavila až ve finále. Vestfálský tým prohrál ve finále ve Wembley s Bayernem Mnichov brankou Arjena Robbena ze samotného závěru utkání.

Trenér Jürgen Klopp byl pochopitelně smutný, ale ke svým hráčům neměl jedinou výtku. Borussia podle něj ukázala, že si finále absolutně zasloužila a má velkou budoucnost.

Klopp: Do finále půjdeme znovu

"V dalších letech si zahrajeme finále znovu. Odehráli jsme skvělou sezonu, hráči byli úžasní. Cítím pýchu, smutek už pomalu odeznívá," uvedl po porážce uznávaný kouč.

Klopp viděl dramatické a vyrovnané utkání. "Bylo se na co dívat. My jsme chtěli vyhrát, ale bohužel to dopadlo takhle. Rozhodně by pro mě bylo horší prohrát 0:4, než gólem minutu před koncem," svěřil se lodivod Borussie.

Sudí měl prý Danteho vyloučit

Ten uznal, že byl Bayern v závěru zápasu lepší, ale nemohl nezmínit kontroverzní moment. Za surové kopnutí Danteho do břicha Reuse sice sudí nařídil pokutový kop, druhou žlutou kartu však brazilskému stoperovi neudělil.

"Když jsem to viděl v zápase, byl jsem si jistý, že mohl dát druhou žlutou kartu. Když jsem to pak viděl v televizi, svůj názor jsem si potvrdil," podotkl Klopp, avšak svou kritiku tohoto rozhodnutí nijak nepřeháněl. "V historii fotbalu už rozhodčí udělali horší rozhodnutí. Kdybychom hráli v jedenácti proti deseti, vyhráli bychom? Nevím," mluvil rozumně pětačtyřicetiletý Klopp.

Lahm takový tlak ještě nikdy necítil

Borussia byla v úvodu zápasu lepším týmem. Hráči Bayernu to zdůvodňovali velkou nervozitou, kterou pociťovali poté, co v předchozích letech dvakrát prohráli finále Ligy mistrů.

"Tlak byl enormní. Uvědomovali jsme si, že kdybychom ztratili i třetí finále, nikdo neví, jestli bychom dostali ještě další šanci. Nikdy v kariéře jsem takový tlak necítil. Když zápas začal, bylo to hrozné," popsal své pocity zkušený kapitán bavorského velkoklubu Phillip Lahm.

"Prvních dvacet minut jsme cítili břemeno favorita. Nedostali jsme se do zápasu, takže jsem v poločase musel změnit pár věcí," souhlasil trenér Jupp Heynckes.

Schweinsteiger: Pohár jsme si vzali zpět

Bayern se podle něj nechtěl přizpůsobit svému osudu a po loňské porážce s Chelsea zvýšil své úsilí. "Hodně týmů by to položilo, ale my jsme nechtěli rezignovat. Naopak jsme pracovali ještě usilovněji a viděli jste výsledek," dodal osmašedesátiletý kouč, který po sezoně přepouští své místo na lavičce Bayernu Pepu Guardiolovi.

Zajímavou symboliku našel v loňském a letošním finále Bastian Schweinsteiger. "Minulý rok jsme prohráli doma s londýnským klubem. Teď jsme přijeli do Londýna a vzali si pohár zpět. Jsme šampioni, sen se stal skutečností," zářil štěstím mnichovský středopolař.

reklama