Klopp při premiéře v Liverpoolu remizoval, Bony dal dva góly

17. 10. 2015 15:47
Nový lodivod Liverpoolu v sobotu remizoval ve svém premiérovém ligovém zápase s Tottenhamem 0:0. Osmačtyřicetiletý německý kouč minulý týden nahradil odvolaného Brendana Rodgerse a ani on neukončil prokletí nových trenérů na lavičce Liverpoolu.
Jürgen Klopp hovoří s hráči Liverpoolu
Jürgen Klopp hovoří s hráči Liverpoolu | Foto: Reuters

Liverpool - Na první vítězství v novém působišti si musí trenér Jürgen Klopp počkat. Nový lodivod Liverpoolu v sobotu remizoval ve svém premiérovém ligovém zápase s Tottenhamem 0:0. Osmačtyřicetiletý německý kouč minulý týden nahradil odvolaného Brendana Rodgerse.

Ani bývalý kouč Borussie Dortmund tak neukončil prokletí nových trenérů v premiérových zápasech na lavičce Liverpoolu. První utkání se slavným klubem totiž naposledy vyhrál v roce 1991 Graeme Souness, od té doby se u týmu vystřídalo sedm koučů.

"S remízou jsem ale spokojený. Neměl jsem od zápasu přehnaná očekávání, protože jsme byli pohromadě jen tři dny a Tottenham je silný protivník. Hlavně na začátku se mi hra líbila, ale vím, že fotbal se hraje na výsledek, takže stále máme na čem pracovat," řekl Klopp.

Tottenham si bezbrankovou remízou prodloužil ligovou sérii bez porážky na osm zápasů. Liverpool, který po střele Origiho trefil v prvním poločase břevno, naopak remizoval pošesté z posledních sedmi soutěžních utkání.

Z výhry se radovaly oba týmy z Manchesteru. City doma přehráli Bournemouth 5:1 zásluhou hattricku Raheema Sterlinga a drží vedení v tabulce. United vyhráli 3:0 na hřišti Evertonu. Gólem se na tom podílel Wayne Rooney, který zaznamenal 187. trefu v Premier League, čímž na druhém místě historické tabulky střelců vyrovnal Andyho Colea. Potřeboval na to 415 startů, tedy o jeden více než jeho předchůdce v útoku United. Více branek už dal jen Alan Shearer (260).

Čech udržel nulu

United jsou stále třetí o skóre za Arsenalem, který vyhrál rovněž 3:0 na hřišti Watfordu. Český reprezentační gólman Petr Čech vychytal už 169. nulu v anglické lize a jediná mu chybí k vyrovnání rekordu soutěže, který má v držení David James. Nováček hodinu odolával ofenzivě Arsenalu, ten pak ale udeřil třikrát během 12 minut.

Na výhře Manchesteru City se vedle Sterlinga výraznou měrou podílel i bývalý hráč pražské Sparty Wilfried Bony, který dostal šanci v základní sestavě. Už v 7. minutě připravil pro Sterlinga snadný gól a za čtyři minuty sám zvýšil po zaváhání brankáře z dorážky zblízka. V úplném závěru pak Bony druhou trefou završil výhru.

V krizi hrající Chelsea dokázala bodovat naplno poté, co zásluhou Diega Costy porazila Aston Villu 2:0. Španělský útočník nejprve zblízka uklidil míč do odkryté branky po přihrávce Williama a po změně stran donutil k vlastnímu gólu Alana Huttona.

Jamie Vardy dvěma góly zařídil Leicesteru remízu 2:2 na hřišti Southamptonu. Trefil se v šestém utkání za sebou, což se před ním z Angličanů v anglické lize povedlo jen Michaelu Owenovi, Jamesi Beattiemu a Danielu Sturridgeovi. Vardy v posledních 10 startech dal 10 gólů.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:

Tottenham - Liverpool 0:0, Chelsea - Aston Villa 2:0 (34. a 54. Costa), Crystal Palace - West Ham United 1:3 (25. Cabaye z pen. - 22. Jenkinson, 88. Lanzini, 90.+4 Payet), Everton - Manchester United 0:3 (18. Schneiderlin, 22. Herrera, 62. Rooney), Manchester City - Bournemouth 5:1 (7., 29. a 45.+3 Sterling, 11. a 89. Bony - 22. Murray), Southampton - Leicester 2:2 (21. Fonte, 37. Van Dijk - 66. a 90.+1 Vardy), West Bromwich - Sunderland 1:0 (54. Berahino), Watford - Arsenal 0:3 (62. A. Sánchez, 68. Giroud, 74. Ramsey).