reklama

Klopp v Dortmundu umlčel kritiky. Jako Borussia ale ještě Liverpool nehraje

Fanoušci Liverpoolu a Borussie zpívají společně fotbalovou hymnu You Will Never Walk Alone Youtube.com
"Stále je to velmi silný tým a lidé, kteří hodně spekulovali o našem možném výkonu, jsou teď asi trochu překvapení," uvedl Klopp po zápase v Dortmundu, kde Liverpool remizoval v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy 1:1.

Dortmund - Trenérovi fotbalistů Liverpoolu Jürgenu Kloppovi vyšel návrat na hřiště jeho bývalého klubu Dortmundu, kde "Reds" v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy uhráli ve čtvrtek nadějnou remízu 1:1. Osmačtyřicetiletý kouč měl radost, že anglický tým umlčel kritiky, kteří mu v Německu přisuzovali jasnou porážku.

"Jsem přesvědčený, že mnozí si mysleli, že tady prohrajeme 0:2, 0:3 nebo 0:4. Ale v určitých pasážích jsme Dortmund přehrávali a okolo vlastní branky jsme byli brilantní," řekl Klopp. "Stále je to velmi silný tým a lidé, kteří hodně spekulovali o našem možném výkonu, jsou teď asi trochu překvapení," dodal.

Reds ještě nehrají jako Borussia

Hosty na Vestfálském stadionu poslal do vedení ve 36. minutě Divock Origi, ale kapitán Mats Hummels krátce po změně stran vyrovnal. Podceňovaný Liverpool si vytvořil možná i víc šancí, které však zneškodnil výborný brankář Roman Weidenfeller.

"Jsem spokojený s mnoha pasážemi, naše organizace hry byla dobrá, byli jsme stateční a disciplinovaní," ocenil Klopp, který Borussii během sedmi let dovedl ke dvěma mistrovským titulům a do finále Ligy mistrů. "Nejsme daleko od toho, abychom byli jako oni. V této chvíli ještě nehrajeme jako Dortmund, ale umíme bránit i dávat góly, takže můžeme i vyhrávat," doplnil bývalý kouč Mohuče.

Aplaus Kloppa potěšil

Přes slibný úvodní výsledek podle něj bude odveta v Liverpoolu zcela otevřená. "Myslím, že je to stále padesát na padesát. Dortmund příliš neřeší, kde hraje nebo kde dá gól. Ale gól na hřišti soupeře je pro nás opravdu dobrý a výsledek 1:1 je stoprocentně lepší než 0:0," upozornil Klopp.

Radost měl také ze srdečného přijetí od domácích fanoušků. "Bylo to pěkné. Hodně lidí o tom mluvilo, a když jsem přišel na hřiště, slyšel jsem zdvořilý aplaus. Tak by to mělo být," prohlásil rodák ze Stuttgartu.

reklama