Klose zařídil Němcům remízu s Ghanou. Hrál se strhující duel

Aktualizováno 21. 6. 2014 23:11
Favorizované Německo už není na světovém šampionátu ve fotbale stoprocentní.
Miroslav Klose slaví typickým způsobem gól proti Ghaně.
Miroslav Klose slaví typickým způsobem gól proti Ghaně. | Foto: Reuters

Fortaleza - Favorizované Německo už není na světovém šampionátu ve fotbale stoprocentní. Svěřenci Joachima Löwa ve Fortaleze pouze remizovali 2:2 s Ghanou.

Branky padaly až ve druhé půli, která nabídla strhující podívanou. Němci vedli po trefě Götzeho, Ghana ovšem během deset minut po brankách Andre Ayewa a Asamoah Gyana otočila skóre. Remízu pro favorita zařídil až střídající kanonýr Miroslav Klose, který patnáctým gólem na světových šampionátech vyrovnal rekordní počin Brazilce Ronalda.

"Nemáme se za co stydět, hráli jsme dobře, bohužel jsme nedokázali využít další své šance. Neměli jsme moc štěstí, ale byl to výborný zápas," pronesl po zápase kouč Ghany James Kwesi Appiah.

"Nebyli jsme tak agresivní jako proti Portugalsku, nemyslím si, že by v tom nějakou roli hrálo vedro," dodal německý kapitán Philipp Lahm.

Nudu vystřídal strhující fotbal

Jak dokáže nudný fotbal jeden gól nakopnout v parádní podívanou, toť názorně ukázali fotbalisté Německa a Ghany ve vzájemném souboji na letošním světovém šampionátu - zatímco první půle přinesla souboj ve stylu starých gard, stačil "náhodný" gól Němců, aby se začaly dít věci.

Müller totiž našel svého parťáka mezi stopery Ghany a maličký štírek míč dostal od hlavy přes stehno do sítě. Pro africký celek to znamenal alarm, jelikož porážka by jej nejspíše již poslala domů.

Jenže nejdříve přišel na hřiště Jordan Ayew, poté i fanoušek, který popřál Ghaňanům hodně štěstí, aby následně André Ayew parádně vyrovnal. Němci se v tu chvíli těšili z vedení přesně tři minuty.

A bylo ještě hůře - rozjeté africké "hvězdy" totiž dál řádily. Muntari využil zaváhání Lahma v rozehrávce, vyslal kolmicí na zteč Gyana a ten si věděl rady - 2:1 pro Ghanu. Němci v tu chvíli nevěděli, kde jim hlava stojí, ovšem africký kolotoč zastavil povedeným střídáním kouč Löw.

Klose zajistil Němcům bod

Pustil na hřiště Schweinsteigera s Klosem, kteří po minutě pobytu na trávníku vybojovali roh, který druhý jmenovaný proměnil ve vyrovnání po centru právě Schweinsteigera - 2:2.

"Tenhle zápas nabídl trochu adrenalinu, to ano. Bod musíme brát, bylo to dnes velmi těžké. Za dvacet zápasů patnáct gólů, to není špatná bilance," usmíval se již po zápase německý hrdina okamžiku Klose.

Konec ofenzivních manévrů? Ale kde že. Oba celky se nadále hnaly za vítězstvím, jenže to nebylo přáno nakonec ani jedné straně. Ostrostřelec Müller si tak místo dalšího gólu na pažbě odnesl z poslední akce zápasu pár štichů nad pravým okem, které mu způsobilo rameno Boyeho.

Strhující zápas tak neměl nakonec vítěze, což znamená, že Němci ještě nemají postup do osmifinále jistý, stejně jako Ghaňané ještě nemusí bukovat letenky na cestu domů po posledním zápase skupiny.

Mistrovství světa ve fotbale - základní skupina G:

Německo - Ghana 2:2 (0:0)

Branky: 51. Götze, 71. Klose - 54. A. Ayew, 63. Gyan. Rozhodčí: Ricci - De Carvalho, Van Gasse (všichni Braz.). ŽK: Muntari (Ghana). Diváci: 60.000.

Německo: Neuer - J. Boateng (46. Mustafi), Mertesacker, Hummels, Höwedes - Khedira (69. Schweinsteiger), Lahm - Kroos, Özil, Götze (69. Klose) - Müller. Trenér: Löw.

Ghana: Dauda - Afful, Boye, Mensah, Asamoah - Rabiu (78. Agyemang-Badu), Muntari - Atsu (73. Wakaso), K.-P. Boateng (52. J. Ayew), A. Ayew - Gyan. Trenér: Appiah.

1. Německo 2 1 1 0 6:2 4
2. USA 1 1 0 0 2:1 3
3. Ghana 2 0 1 1 3:4 1
4. Portugalsko 1 0 0 1 0:4 0