reklama

Klub baletek? Baník je pro smích a krize nekončí

Podobné děkovačky fanouškům skončily s odchodem Václava Svěrkoše Podobné děkovačky fanouškům skončily s odchodem Václava Svěrkoše autor: Ondřej Besperát
Baník má na jaře na svém kontě stále jen jednu výhru

České Budějovice - Měli prohánět Slavii a bojovat o titul. Měli prohánět další ambiciózní týmy jako Mladou Boleslav, Spartu a Liberec. Měli se dostat do evropských pohárů.

Ovšem to by nesměl klub pustit do zahraničí dvě výrazné opory: Václava Svěrkoše a Tomáše Galáska. Oba patřili k tahounům týmu a mohli se chlubit reprezentačními zkušenostmi i startem na evropském šampionátu.

Jakmile odešli, snům - stejně jako sportovním úspěchům - byl konec.

Čtěte dále: Slavia ještě neslaví. Spartu opět spasil ´žolík´ Kadlec

Nevíte, o koho jde? Přece o fotbalisty Baníku Ostrava, kteří se stále nemohou vymanit z pořádně hluboké krize. Vždyť slezský klub vyhrál na jaře jediný zápas! A to nastoupil s domácím pohárem do čtrnácti duelů.

Asi něco podobného zažili na Bazalech snad v sezoně 2005/2006, kdy nevyhráli ani jedno z devíti utkání po sobě. Snad srovnatelné tápání se potom datuje do roku 2000, kdy se z vítězství neradovali ve dvanácti střetnutích.

Těžko říct, kdy byla současná mizérie Baníku největší. Jisté je pouze to, že ještě neskončila. V neděli totiž ostravští hráči neuspěli ani v Českých Budějovicích, kde prohráli 2:3.

"Jsme už pro smích," řekl po dalším neúspěchu záložník Tomáš Mičola, který zaznamenal obě branky hostů.

Každý si musí sáhnout do svědomí

Baníku nepomohlo ani to, že se dostal do vedení.

Domácí tým třemi brankami otočil skóre a po vydřené výhře se mohl radovat ze tří bodů, které mu definitivně zajistily záchranu v elitní soutěži.

Nemít za sebou vydařený podzim, musel by se o udržení strachovat i nyní devátý tým, jemuž nepomohla trenérská výměna.

Pod vedením Karla Večeři i manažera Vernera Ličky získali jen pět bodů! I nyní poslední Žižkov uhrál na jaře o dost víc bodů (11).

Výkony ostravských fotbalistů nevylepšila ani pokuta, kdy se hráči složili divákům na vstupné. A v létě se kromě nového kouče očekává řez kádrem. Bude zapotřebí.

Čtěte také: Liberec titul nezíská. Kladno se přiblížilo záchraně

"Jsme jako baletky," sypal si popel na hlavu Mičola, podle něhož tým nedodržuje taktické pokyny.

Vůbec se Baníku nedaří v defenzivní činnosti a i kvůli deseti inkasovaným brankám prohrál popáté za sebou. "Je to vina nás všech, když si musí sáhnout do svědomí. Nejde to házet jen na obránce, celkově to je špatné," dodal Mičola.

Hráče snad mohlo těšit jen to, že zápas neviděl žádný fanoušek hostů. Ačkoliv do jihočeského města přicestovala zhruba padesátka fanoušků, všichni zůstali jen před stadionem.

Klub z Budějovic avizoval, že vstupenky se prodávají jen dopředu a na jméno. Ostravští příznivci ale zase protestovali proti přemrštěným cenám lístků, které stály více než do jiných sektorů - 190 korun.

reklama