reklama

Kluby souhlasí. Výtržnosti = přerušený zápas

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Dalibor Sosna
Fotbalové kluby na dnešním jednání ligového shromáždění v Praze odsouhlasily iniciativu k přerušení utkání při nepokojích a výtržnostech v hledišti.

Praha - Fotbalové kluby na dnešním jednání ligového shromáždění v Praze odsouhlasily iniciativu k přerušení utkání při nepokojích a výtržnostech v hledišti. Návrh už předtím schválil výkonný výbor fotbalové asociace.

Zápasy by měli rozhodčí přerušovat nejen při nepokojích chuligánů, ale i při nenávistných a vulgárních projevech fanoušků, ať už verbálních nebo prostřednictvím transparentů.

V minulých kolech například příznivci Baníku Ostrava transparentem uráželi pražskou Spartu, předtím pro změnu letenští fanoušci celý zápas verbálně i transparenty útočili na plzeňského Davida Limberského.

"Ještě dojde k určení dalších podmínek k přerušení utkání při nenávistných projevech, ale na tom se teprve bude pracovat," řekl novinářům tiskový mluvčí asociace Ondřej Lípa.

Kluby se na dnešním jednání ve společném prohlášení zavázaly, že budou bojovat proti násilnostem na stadionech. Také vyšlou dva své zástupce do expertní skupiny pro boj s chuligány - předsedu Ligové fotbalové asociace a člena sparťanského vedení Dušana Svobodu a teplického šéfa Františka Hrdličku.

Ve skupině vedle toho budou odborníci z FAČR, ministerstva vnitra i zástupci ministerstva spravedlnosti a také školství, mládeže a tělovýchovy.

reklama