reklama

Kokeš není kokain, Kokeš je strašidlo! Kauza kolem fotbalového dealera proslavila rodinný pivovar

Ondřej Vaněk Ondřej Vaněk autor: Tomáš Liška
Rodinný pivovar Kokeš se dočkal nečekané slávy. Postaral se o ni fotbalista Ondřej Vaněk, který u soudu s drogovým dealerem prohlásil, že slovo "kokeš", které hojně padalo v policejních odposleších, odkazuje právě ke zmíněnému pivu, nikoliv ke kokainu, za jehož distribuci byl v procesu nepravomocně odsouzen Vítězslav Meišner. "Pravda je, že ten název už dřív v kamarádech evokoval tohle slangové označení. Ale nenapadlo mě, že to může nabrat takovou podobu, že se za to někdo schová u soudu," směje se spolumajitel pivovaru Tomáš Kopačka.

Praha - Obyvatelé okolí městečka Kamenice nad Lipou museli být docela překvapení, když se dověděli, že fotbalista Ondřej Vaněk zmínil název místního rodinného pivovaru v souvislosti s kauzou drogového dealera Vítězslava Meišnera.

Co řekl Ondřej Vaněk před soudem?

Otázka: Pane svědku, čeho jste si měl dát půlku?
Vaněk: To je Kamagra, abyste měli co nejlepší sex. To je prášek pro kluky, prostě to spolknete.

Otázka: Co je to "kokeš"?
Vaněk: Pivo, značka piva.

Otázka : Co znamená, že když si na to dáte ten bílej, že vás to zabrzdí?
Vaněk: Že když si dáte moc alkoholu, tak vám to nepomáhá.

Otázka : Proč jste si před vyšetřovatelkou na Kamagru nevzpomněl?
Vaněk: To nevím, teď se mi to vybavilo.

Otázka: Jste si vědom následků křivé výpovědi?
Vaněk: Já neříkám nic špatného.

Na otázku, co myslel pojmem "kokeš", totiž odpověděl, že se jedná o značku piva, nikoliv o slangové označení kokainu, jak všichni přítomní předpokládali. A na své výpovědi trval, i když mu kvůli tomu hrozí trestní stíhání (více zde).

Spolumajitele pivovaru Kokeš Tomáše Kopačku to překvapilo jen zčásti. "Pravda je, že ten název už dřív v kamarádech evokoval tohle slangové označení. Ale nenapadlo mě, že to může nabrat takovou podobu, že se za to někdo schová u soudu," směje se Kopačka, který má navíc vzhledem ke kauze příznačné příjmení. Ovšem pozor, "kopačka" se říká také speciálnímu dřevěnému pivovarnickému noži a od něj je pravděpodobně odvozené i jméno sládka pivovaru Kokeš.

"Soud neuvěřil svědkovi Vaňkovi, když uváděl, že od obžalovaného odebíral pouze kamagru a kokeš a že pro něj tento výraz znamená značku piva. Je pravdou, že pivo Kokeš existuje, nicméně neexistuje žádná studie, podle které by kombinace piva značky Kokeš a kamagry mohla vyvolat halucinační stavy tak, jak o nich hovořil svědek Vaněk ve své výpovědi," podotkla soudkyně Monika Křikavová. Podle ní z provedeného dokazování jednoznačně vyplývá, že "kokeš" byl kokain.

Kopačkův příspěvek na facebookovou stránku pivovaru se navíc rozšířil po internetu a rodinný minipivovar nyní v Česku zná kdekdo. "Už teď můžu říct, že registruju o naše pivo větší zájem. Je výrazně větší než normálně. Jen náš příspěvek na Facebooku měl mnohonásobně větší dosah než jakýkoliv jiný, který jsme doteď měli," podivuje se vystudovaný sládek.

Pivovar Kokeš reaguje na fotbalistu Vaňka Pivovar Kokeš reaguje na fotbalistu Vaňka. | Foto: Aktuálně.cz

Nicméně Tomáš Kopačka dodává, že příspěvek byl opravdu jen legrace. Žádného Bílého Kokeše se fanoušci piva z úpatí Českomoravské vrchoviny nedočkají. "Vařit ho nebudu. Byla to spíš sranda v reakci na to, co se tady v Česku odehrává."

Vaňkův dealer dostal šest let. Když děláte takový byznys, nesmíte jezdit v lamborghini, říká advokát Vaňkův dealer dostal šest let. Když děláte takový byznys, nesmíte jezdit v lamborghini, říká advokát Čtěte zde

Z Vaňkovy výmluvy u soudu si mezitím začali tropit na internetu žerty sportovní fanoušci. "Jestli je to reklama dobrá, nebo špatná, to si musí přebrat každý sám v sobě. Těší nás hlavně to, že lidé z toho mají srandu a ve srandě se na nás obracejí," říká sládek. "Kauza samotná asi tak veselá není," dodává vážněji.

Jak samotný název pivovaru vůbec vznikl? "Kokeš je moje přezdívka, kterou jsem dostal od rodičů podle pražského strašidla Kokeše. Nejspíš jsem byl tak ošklivé malé dítě," žertuje Tomáš Kopačka. "Podle této přezdívky jsem pojmenoval následně i pivovar."

V souvislosti s fotbalem se otevírá přitom ještě jedna možnost. Pivovar Gambrinus oznámil, že odstoupí od sponzoringu nejvyšší fotbalové soutěže v Česku. Kokeš jej ale nenahradí. "Náš pivovar je spíš velikosti hobby, takže asi nehrozí, že bychom se toho ujali," uzavírá s pousmáním Kopačka.

Já si hnedka říkal, že to nemohlo být z Vaňkovy hlavy...

Zveřejnil(a) Neobjektivní Novinář dne NaN. undefined NaN
reklama