Kolaps. Malý omdlel v Tipsport lize, není v ohrožení života

18. 1. 2014 13:41
Fotbalista Petr Malý (v žlutém) při zápase.
Fotbalista Petr Malý (v žlutém) při zápase. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Dukly v Edenu porazili 5:2 druholigové Táborsko a bez ztráty bodu postoupili ze skupiny B do Final Four Tipsport ligy.

Stínem na výhře Pražanů byl kolaps Petra Malého ve 20. minutě, který při ošetřování na hřišti omdlel a musel být převezen sanitkou do nemocnice. Stav devětadvacetiletého záložníka, který leží v pražské Vinohradské nemocnici, je stabilizovaný.

Náhradník za Malého zápas rozhodl

Malého na hřišti nahradil Luboš Kalouda a nakonec se dvěma góly podílel na vítězství. Poprvé se trefil po pohledné akci ve 41. minutě a v 87. minutě uzavřel střelecký účet utkání, když jeho přízemní centr skončil až v brance Táborska.

K vítězství Dukly, která se už může chystat na play off 24. a 25. ledna v Berouně, střelecky přispěli také Róbert Koval, Zbyněk Pospěch a Josef Marek. Za Táborsko skórovali Miljan Vukadinovič a Lukáš Turek.

Ve skupině C si Brno poradilo 2:1 s Olomoucí a ještě dnes si s vedoucím celkem tabulky Jihlavou zahraje o místo v semifinále.

Hrála i další přípravná utkání

V dalších přípravných zápasech fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli i druhý zápas pod vedením nového trenéra Karla Jarolíma těsně 1:0. Po Pardubicích dnes zdolali Příbram, tentokrát byl střelcem Ščuk.

Také Liberec má v úvodu přípravy na kontě dva shodné výsledky. Po remíze 2:2 s Bohemians 1905 dnes úspěšně dohnal dvoubrankové manko proti Trenčínu. Po změně stran nejprve snížil střídající Delarge a remízu v závěru zařídil Sackey, který se trefil v obou dosavadních zápasech.

"Po výborném začátku jsme inkasovali první branku po hrubé chybě a následně druhou ze standardky. Udělali jsme pár změn a druhý poločas jsme odehráli velmi dobře. Dali jsme dvě branky a nakonec jsme mohli rozhodnout, když Delarge šel sám na branku," řekl trenér Liberce Jaroslav Šilhavý.

Šilhavý ocenil bojovnost svých hráčů

"Cením si toho, že jsme dvoubrankový náskok dohnali a nikdo se v zápase nezranil. Soupeř byl velmi kvalitní, byl to výborný zápas a zkouška na přírodní trávě," dodal.

Překvapivou prohru pak na úvod přípravy utrpěl Jablonec. Nad druholigovým Varnsdorfem dvakrát vedl, ale zásluhou dvou penalt Kotiše soupeř skóre otočil na konečných 2:3. Jablonec nastoupil v kombinované sestavě se čtyřmi novými hráči. Dva z nich, Moulis a Okleštěk, se zapsali mezi střelce.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina B (UMT Eden):

Dukla Praha - Táborsko 5:2 (3:1)

Branky: 41. a 87. Kalouda, 23. Koval, 45.+8 Pospěch, 52. Marek - 45.+4 Vukadinovič, 54. Turek.

1. Dukla Praha 3 3 0 0 13:4 9
2. Táborsko 3 2 0 1 6:6 6
3. Žižkov 2 0 0 2 3:6 0
4. Slavia Praha 2 0 0 2 0:6 0

Dukla postoupila do Final Four v Berouně (24. a 25. ledna).

Skupina C (Brno - Ivanovice):

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:1 (1:1)

Branky: 30. Kroupa, 74. Zavadil - 40. Mikuš.

Brno: Doležal - Keresteš, Pernica, Janotka, Sedlák - Šural (64. Pazourek), Glaser, Zavadil, Schuster - Kroupa, Skalák. Trenér: Kotal.

Olomouc: Zlámal - Hladík (46. Hála), Simerský (46. Dreksa), Škerle, Vepřek - Schmidt, Plšek, Richter (55. Tomeček), Karaš, Falta - Mikuš. Trenér: Psotka.

1. Jihlava 2 2 0 0 5:1 6
2. Brno 2 1 0 1 2:2 3
3. Znojmo 2 1 0 1 2:4 3
4. Olomouc 2 0 0 2 1:3 0

Skupina D (Ostrava - Vítkovice):

Frýdek-Místek - Třinec 3:3 (2:1)

Branky: 3. Kovařík, 33. vlastní Paleček, 73. Mozol - 14. Gulajev, 64. Gavlák, 74. Čelůstka.

Branka: 24. Ščuk.

Příbram: Hruška - Jugas, Zápotočný, Mišůn, Divíšek - Brandner (46. Pleško), Mašán (46. Volešák), Krbeček, Šlapák - Řezníček, Slepička. Trenér: Čuhel.

Mladá Boleslav:

I. poločas: Diviš - Kysela, Dosoudil, Smejkal, Rosa - D. Jarolím, Ščuk - Štohanzl, Štajner, Fabián - Chramosta.

II. poločas: Hankič - Eliáš, Johana, Janíček, Rosa - Kúdela, Vraštil, Šultes, Magera, Bořil - Nešpor. Trenér: K. Jarolím.

Jablonec - Varnsdorf 2:3 (2:3)

Branky: 2. Moulis, 9. Okleštěk - 13. a 36. Kotiš obě z pen., 7. Hanuš.

Slovan Liberec - Trenčín 2:2 (0:2)

Branky: 65. Delarge, 89. Sackey - 20. Mišák, 33. Rundič.

Liberec: Hroššo - Kunšnír (46. Coufal), Kováč (62. Karišik), Pimpara, Frýdek - Sackey, Obročník (46. Novotný) - Šural, Kordiško (46. Douglas), Kolár (46. Delarge) - Rabušic (62. Ndiaye). Trenér: Šilhavý.