reklama

Kolář má naštíplou kost. Přijde o reprezentaci i poháry

Daniel Kolář si chladí nohu v utkání s Baníkem Ostrava. Následující čtyři týdny na ní bude mít sádru. Daniel Kolář si chladí nohu v utkání s Baníkem Ostrava. Následující čtyři týdny na ní bude mít sádru. autor: Dalibor Sosna
Záložník Viktorie Plzeň Daniel Kolář se zranil v nedělním utkání s Baníkem Ostrava. Mimo hru bude do poloviny října.

Praha - Záložník Viktorie Plzeň i národního týmu Daniel Kolář si kvůli naštípnuté lýtkové kosti do poloviny října fotbal nezahraje.

Zranění si přivodil při střetu s Jánem Gregušem v nedělním utkání Gambrinus ligy proti Baníku Ostrava.

Přijde tak nejen o oba duely posledního předkola Evropské ligy s Lokerenem a minimálně šest ligových zápasů, ale také tři utkání národního týmu v kvalifikaci o MS 2014.

Aktuálně.cz o této nepřijemné skutečnosti informoval mluvčí plzeňské Viktorie Pavel Pillár.

Měsíc v sádře a pak rehabilitace

„Dan Kolář má naštípnutou lýtkovou kost, nohu bude mít minimálně čtyři následující týdny v sádře. I s rehabilitací bude Viktorii chybět pravděpodobně do poloviny října,“ osvětlil Pillár.

Krom play off Evropské ligy tedy Kolář přijde i o reprezentační duely s Dánskem, Maltou a Bulharskem, stjeně jako přátelský duel s Finskem.

„Bohužel se stalo, je to fotbal. Moc mě mrzí, že nebudu moct klukům pomoct proti Lokerenu, nicméně pevně věřím, že dvojzápas s Belgičany zvládnou,“ řekl ke svému zranění Daniel Kolář.

Pro národní tým je to už další velká ztráta v krátkém čase. V nedávném duelu se totiž zranilo levé křídlo Václav Pilař, který Michalu Bílkovi nebude kvůli zranění kolene k dispozici minimálně do jara. 

A nejistá je i budoucnost kapitána národního týmu Tomáše Rosického, který rovněž laboruje se zraněním.

reklama