reklama

Kollerovi hrozí za nesportovní gesto třízápasový trest

Jan Koller v zápase proti Turecku Jan Koller v zápase proti Turecku autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Rozhodčí Kollera vyloučil v zápase 3. francouzské ligy

Paříž - Jan Koller ve službách AC Cannes nedohrál úterní zápas proti Evianu ve třetí francouzské lize.

V nastaveném čase prvního poločasu jej rozhodčí vyloučil kvůli tomu, že Koller na trávníku údajně ukázal blíže nespecifikované nesportovní gesto.

Přestože se Cannes ohradilo s tím, že Koller červenou kartu vůbec dostat neměl, hrozí šestatřicetiletému kanonýrovi třízápasový trest.

Čtěte také: AC Milán našel důvod prohry v derby.Ronaldinho flámoval

"Vyloučení Kollera bylo nejvýznamnější událostí večera," uvedl list Le Figaro. Deník také poukázal na problematické dokazování možné Kollerovy viny, protože gesto nezachytila žádná z televizních kamer.

Kollera se jeho klub zastal. "Vyloučení bylo nespravedlivé," uvedly internetové stránky celku z Azurového pobřeží, kde Koller hraje od ledna poté, co na konci loňského roku ukončil působení v Samaře.

Přestože Cannes proti Evianu hrálo celý druhý poločas v oslabení, získalo bod za bezbrankovou remízu. A i bez Kollera prý mělo navrch.

Nyní se čeká na to, zda se Kollerovým případem začne zabývat disciplinární komise. Autor rekordních 55 branek v české reprezentaci už v minulosti na hřišti ale několikrát neudržel nervy na uzdě.

Čtěte dále: Skandál Terryho? Ancelotti: Bude-li chtít, dám mu volno

V roce 2001 v utkání kvalifikace o postup na mistrovství světa se Severním Irskem v Teplicích při svém střídání hodil na zem reprezentační dres, vzápětí na Islandu byl vyloučen po potyčce se spoluhráčem a čtyři kvalifikační zápasy pak nemohl hrát.

Předloni během svého působení v Norimberku jej německý svaz potrestal jednozápasovým distancem kvůli tomu, že při utkání v Hannoveru prý plivl na protihráče, byť se Koller hájil s tím, že sliny z jeho úst vylétly při hádce samovolně.

Koller tehdy při čekání na výrok disciplinárky dokonce uvažoval o tom, že v případě potrestání ukončí kariéru, od čehož vzápětí ustoupil.

Také loni v září při utkání kvalifikace MS v Bratislavě byl nazlobený a frustrovaný ze svého výkonu, když chvíli po poločase střídal. Hned po utkání také své působení v reprezentaci ukončil.

reklama