reklama

Komplikace u přestupu Neymara: Španělská fotbalová liga odmítla přijmout rekordní platbu

Brazilec Neymar se má stát nejdražším fotbalistou všech dob. Brazilec Neymar se má stát nejdražším fotbalistou všech dob. autor: Reuters
Dotažení rekordního přestupu Brazilce Neymara z Barcelony do Paříže, který přepíše dějiny světového fotbalu, má první problém. Vedení španělské ligy totiž odmítlo převzít přestupní poplatek 220 milionů eur. Pravděpodobně proto, že podle šéfa soutěže Paris St. Germain porušuje pravidlo finančního fair play.

Madrid - Vedení španělské fotbalové ligy odmítlo přijmout platbu rekordních 222 milionů eur za přestup brazilského útočníka Neymara z Barcelony do Paris St. Germain.

Neymarův přestup bude dotažen do konce týdne. PSG Barceloně zaplatí 222 milionů eur Neymarův přestup bude dotažen do konce týdne. PSG Barceloně zaplatí 222 milionů eur Čtěte zde

Konkrétní důvod zatím neuvedlo, šéf soutěže Javier Trebas však nedávno prohlásil, že transfer by mohl porušit pravidla finanční fair play UEFA.

Podle nich by neměly výdaje klubů překročit 70 procent příjmů, ale podle agentury Reuters nemá Evropská fotbalová unie v úmyslu Neymarovu transferu předem zabránit. Deník Marca navíc informoval o tom, že vedení španělských profesionálních soutěží nemá pravomoc přestup zastavit, protože částka může být zaplacena přímo klubu, a ne přes prostředníka.

Rozhodnutí La Ligy se nelíbí zástupcům francouzské nejvyšší soutěže, kteří v prohlášení uvedli, že nechápou, proč Španělé odmítají platbu akceptovat. "LFP vyzývá La Ligu, aby se řídila pravidly a dodržovala své povinnosti. LFP podporuje Paris St. Germain a přeje si, aby Neymar přestoupil do Ligue 1," uvedli francouzští funkcionáři.

Podle listu Marca se fotbalista a jeho poradci hodlají obrátit na FIFA a žádat o provizorní přestup. Podle středečního vyjádření Neymarova agenta Wagnera Ribeira chce PSG brazilskou hvězdu představit jako novou posilu už o víkendu.

Dva stadiony Juventusu, pět gripenů nebo celou českou ligu. Co všechno si můžete pořídit za Neymara Dva stadiony Juventusu, pět gripenů nebo celou českou ligu. Co všechno si můžete pořídit za Neymara Prohlédněte zde

O Neymarově odchodu z Barcelony informoval ve středu klub i hráčův agent s tím, že Paris St. Germain zaplatí výstupní klauzuli 222 milionů eur (zhruba 5,8 miliardy korun). Přestup brazilského reprezentanta by tak více než zdvojnásobil dosavadní rekord, jenž patří záložníkovi Paulu Pogbovi. Za něj Manchester United zaplatil Juventusu 105 milionů.

Radost z transferu pětadvacetiletého fotbalisty už mimo jiné vyjádřily francouzské daňové úřady, protože s údajným platem 550 tisíc eur (přes 14 milionů korun) týdně by měl Neymar do státní kasy přinést 37,5 milionu eur ročně. "Je lepší, když takový fotbalista bude platit daně u nás než někde jinde," citoval deník Figaro ministra pro veřejné finance Géralda Darmanina.

reklama