reklama

Končím. Definitivně, řekl Nedvěd a užíval si ovace

Pavel Nedvěd končí podle svých slov hráčskou kariéru

Turín - Český fotbalista a bývalý kapitán reprezentace Pavel Nedvěd se v neděli definitivně rozloučil se svou hráčskou kariérou.

Šestatřicetiletý záložník přispěl svým výkonem k vítězství 2.0 nad Laziem Řím a krátce po ukončení zápasu prohlásil, že oficiálně uzavírá svou hráčkou kariéru.

Definitivně.

"Končím. Chci se věnovat také své rodině. Byl to můj nejhezčí den v kariéře a jsem nesmírně dojatý, když takto vidím své spoluhráče a fanoušky. Chci jim poděkovat za všechnu tu podporu, kterou jsem od nich za těch osm let dostával," uvedl po zápase stanici Sky Sports.

Čtěte také: Nedvěd stý gól nedal. Fanoušci Juve aplaudovali legendě

Rodák z Chebu začínal svou profesionální kariéru v roce 1992, kdy hrál v dresu pražské Sparty. Po úspěšném vystoupení národním týmu na Euru 96 ho následně zlákalo italské Lazio.

V jeho dresu vstřelil třiatřicet branek, z toho jednu rozhodující v posledním zápase Poháru vítězů pohárů. Tehdy branka rozhodla o vítězství 2:1 nad Realem Mallorka.

Děkoval fanouškům

V roce 2001 pak přestoupil do Juventusu Turín a zažil s ním jak dva tituly, tak i pád do Serie B. Stará dáma se však i díky jeho službám dostala brzy zpět do nejvyšší soutěže a v letošním ročníku skončila na druhém místě.

Nedělní zápas, který o této pozici také rozhodl se proto točil hlavě kolem Nedvěda. S ním se rozloučili všichni přítomní fanoušci na stadionu ve velkém stylu.

Přečtěte si také: Nedvěd dává Juventusu sbohem. Hrát bude možná dál

Ochozy zdobilo spoustu děkovných transparentů a největší ovace přišly v třiaosmdesáté minutě, když byl Nedvěd střídán. Zkušený záložník si mohl vychutnat plnými doušky ovace ve stoje.

"Je to těžké říci, že končím. Zvláště v tento pěkný den. Fanoušci mi připravili skutečně krásný odchod. Moc jim za to děkuji," dodal držitel zlatého míče za rok 2003.

reklama