reklama

Konec bojkotu. Ostravští ultras budou zase fandit

Ultras Baníku Ultras Baníku autor: Dalibor Sosna
"Zásadní důvody bojkotu pominuly s odchodem minulého vedení. O těch dlouhodobějších, stejně jako o personálních změnách v klubu nebo ceně a způsobu distribuce vstupenek, jsme měli v uplynulých dnech možnost jednat se zástupci klubu v čele s panem Brabcem. Výsledkem je ukončení bojkotu ze strany fanoušků," uvedli ultras na svém webu.

Ostrava - Ostravští fotbaloví ultras se vrátí na domácí zápasy Baníku. Aktivně fandící příznivci slezského klubu na internetových stránkách chachaři.cz oznámili, že po příchodu nového majitele klubu Václava Brabce končí svůj bojkot. Poslední tým prvoligové tabulky tak od začátku jara bude mít při domácích duelech opět hlasitou podporu "kotle".

"Zásadní důvody bojkotu pominuly s odchodem minulého vedení. O těch dlouhodobějších, stejně jako o personálních změnách v klubu nebo ceně a způsobu distribuce vstupenek, jsme měli v uplynulých dnech možnost jednat se zástupci klubu v čele s panem Brabcem. Výsledkem je ukončení bojkotu ze strany fanoušků," uvedli ultras na svém webu. Ukončení bojkotu fanoušků potvrdil i Baník.

Ultras nenavštěvovali domácí zápasy téměř rok kvůli napjatému vztahu s vedením klubu, především s bývalým majitelem Petrem Šafarčíkem, kterému příznivci vyčítali nekompetentní a netransparentní způsob řízení společnosti. Fanoušci jezdili Baník podporovat pouze na venkovní zápasy. Ultras nějaký čas bojkotovali domácí duely už i předloni kvůli nesouhlasu se sbíráním osobních údajů při registraci karty fanouška.

Baník má od začátku ledna nového majitele. Od Šafarčíka koupil klub podnikatel Brabec, který se nyní snaží vyřešit dluhy ostravského celku. Baník je po podzimní části první ligy poslední s pouhými čtyřmi body a po 50 letech mu hrozí sestup. V zimě se stal novým trenérem Vlastimil Petržela.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama