reklama

Konec éry. Prostořeký Mourinho končí v Realu Madrid

José Mourinho končí na lavičce Realu Madrid. Po sezoně, kterou označil za nejhorší v kariéře. José Mourinho končí na lavičce Realu Madrid. Po sezoně, kterou označil za nejhorší v kariéře. autor: Reuters
Prezident Realu Madrid Florentino Pérez na dnešní tiskové konferenci oznámil, že trenér José Mourinho na konci sezony klub po třech letech opustí.

Madrid - Prezident Realu Madrid Florentino Pérez na dnešní tiskové konferenci oznámil, že trenér José Mourinho na konci sezony klub po třech letech opustí. Portugalec se tak může vrátit do Chelsea, v Realu by ho mohl nahradit Ital Carlo Ancelotti.

"Po rozhovorech s trenérem jsme se dohodli na ukončení našeho smluvního vztahu ke konci ročníku," uvedl Pérez na adresu padesátiletého fotbalového kouče, jenž měl na Bernabéu kontrakt ještě na tři roky. "Klub i trenér se shodli, že je na to ten správný čas," dodal prezident Realu.

Mourinho prožil nejhorší sezonu v kariéře

Mourinha tak čekají v Realu poslední dva ligové zápasy, v nichž už nemůže vylepšit sezonu, kterou sám označil za nejhorší v kariéře. S týmem se mu nepodařilo obhájit titul a ročník zakončí bez zisku trofeje.

Poslední šance na úspěch padla v pátečním finále Španělského poháru po porážce s Atlétikem. Za tři roky v Realu získal Mourinho jeden ligový titul a jedno pohárové vítězství.

"Byla to neuspokojivá sezona pro nás a také pro Mourinha samotného," komentoval končící ročník Pérez, jenž si uvědomoval, že je kouč pod velkým tlakem.

Tlak na Mourinha byl neobvykle velký

"Strávit tři roky ve španělském prvoligovém klubu není nic jednoduchého. Rozumím jeho důvodům, proč chce odejít. Možná udělal pár chyb, ale ten tlak na Mourinha byl neobvykle velký," řekl.

Mourinho si v této sezoně znepřátelil část fanoušků Realu, kterým se nelíbilo, jak se choval k jedné z ikon klubu Ikeru Casillasovi. Španělského reprezentanta po jeho zotavení ze zlomeniny ruky už prakticky nepustil do branky a dával přednost zimní posile Diegu Lópezovi.

Za Casillase se poté postavil Mourinhův krajan Pepe a v následujících zápasech nehrál. Při čtení sestav před domácími duely se pak často na kouče ozýval pískot a při jméně oblíbeného gólmana bouřlivý potlesk.

Hlavním kandidátem Carlo Ancelotti

Na lavičce Realu by Mourinha mohl nahradit bývalý kouč AC Milán a Chelsea Ancelotti, jenž požádal o odchod své současné šéfy z Paris St. Germain. S "Bílým baletem" však ještě domluvený není. "Nemáme předběžnou dohodu s žádným koučem. To bude práce na několik dalších dnů," uvedl Pérez.

Uznávaný, ale také prostořeký a nevypočitatelný Mourinho by se podle spekulací tisku mohl vrátit do Chelsea, kde již působil v letech 2004-2007. S klubem českého brankáře Petra Čecha vyhrál dvakrát Premier League a jednou Anglický pohár. Před příchodem do Realu byl tři roky na lavičce Interu Milán, kde získal dva ligové tituly a triumf v Lize mistrů.

reklama