reklama

Konec i na mezinárodní scéně. Damková rezignovala na svůj post v komisi sudích UEFA

Dagmar Damková. Dagmar Damková. autor: Milan Kammermayer
Dagmar Damková po všech svých funkcích ve fotbalové asociaci FAČR složila mandát i jako členka Komise rozhodčích UEFA.

Damková je členkou komise rozhodčích UEFA (od 2011) a FIFA (od 2017), přičemž v evropské federaci tuto funkci zastávala jako první žena v historii.

Co bude s FAČR? Morava posílí svou moc, najít nové vedení si vyžádá čas, tvrdí Hrabě Co bude s FAČR? Morava posílí svou moc, najít nové vedení si vyžádá čas, tvrdí Hrabě Prohlédněte zde

Po skandálu a zatčení jejího přítele místopředsedy FAČR Romana Berbra však své funkce opustila. Nejdříve ty v národní federaci - rezignovala na pozici členky výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR) a na post předsedkyně Řídící komise pro Čechy.

Nyní odchází i z mezinárodní scény. "Dostal jsem zprávu od předsedy Malíka, že Dagmar Damková odchází na svou žádost z komise rozhodčích UEFA," potvrdil informace Aktuálně.cz místopředseda federace Zdeněk Zlámal. Zda Damková současně rezignovala na post v mezinárodní federaci FIFA, ovšem nepotvrdil.

FAČR informaci oficiálně ani nepotvrdil, ani nevyvrátil. "Jde v tuto chvíli o osobní věc paní Dagmar Damkové," sdělil ředitel komunikace Michal Jurman. Sama funkcionářka mobilní telefon nezvedá.

Pětačtyřicetiletá bývalá sudí je řadu let Berbrovou partnerkou. Její muž je nejvýše postavenou osobou v aktuální kauze, kterou rozpoutal páteční policejní zásah na několika místech v zemi včetně sídla FAČR na pražském Strahově.

Berbr byl v neděli stejně jako sportovní ředitel druholigového Vyšehradu Roman Rogoz, rozhodčí Tomáš Grimm a bývalý ligový hráč Michal Káník poslán do vazby. O den později rezignoval na post místopředsedy FAČR a na pozice ve výkonném výboru i šéfa plzeňského krajského svazu.

Že za aféru můžou všichni? To mě uráží, zuří šéf Teplic. Po Malíkovi chce rezignaci Že za aféru můžou všichni? To mě uráží, zuří šéf Teplic. Po Malíkovi chce rezignaci Čtěte zde
reklama