Konečně. Dortmund vyhrál podruhé v řadě a je mimo sestup

13. 2. 2015 22:45
Fotbalisté Dortmundu poprvé od srpna vyhráli v německé lize dvě utkání po sobě.
Fotbalisté Dortmundu slaví gól do sítě Mohuče
Fotbalisté Dortmundu slaví gól do sítě Mohuče | Foto: Reuters

Dortmund - Fotbalisté Dortmundu poprvé od srpna vyhráli v německé lize dvě utkání po sobě. V páteční předehrávce 21. kola udolali doma Mohuč 4:2 a dostali se z pásma sestupu na čtrnáctou příčku.

Dortmund přitom podruhé v sezoně inkasoval hned v úvodní minutě zápasu. Už v 45. sekundě musel brankář Dortmundu hodně vyběhnout, k odraženému míči se však dostal jako první hostující Soto a vysokým lobem ze 30 metrů poslal míč do odkryté branky.

Domácí odpověděli po změně stran, kdy nejprve po rohu srovnal Subotič a následně si Reus naběhl za obranu a po kličce brankáři poslal Dortmund do vedení. To však trvalo jen minutu, než Malli znovu srovnal.

Klíčovou roli tak sehrál domácí útočník Aubameyang, který nejprve po rychlém přenesení hry a přihrávce od Reuse zařídil výhru a následně i pojistku. Jeho střelu z přímého kopu totiž gólman vyrazil jen k dorážejícímu Sahinovi.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Dortmund - Mohuč 4:2 (49. Subotič, 55. Reus, 71. Aubameyang, 78. Sahin - 1. Soto, 56. Malli).

1. Bayern Mnichov 20 15 4 1 45:9 49
2. Wolfsburg 20 12 5 3 41:19 41
3. Schalke 20 10 4 6 31:22 34
4. Augsburg 20 11 1 8 28:24 34
5. Mönchengladbach 20 9 6 5 27:17 33
6. Leverkusen 20 8 8 4 30:22 32
7. Hoffenheim 20 7 5 8 31:33 26
8. Brémy 20 7 5 8 32:41 26