Konečně padaly góly. Němci si smlsli na Austrálii

Lukas Podolski se raduje po vedoucím gólu do sítě Austrálie
Lukas Podolski se raduje po vedoucím gólu do sítě Austrálie | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Německa jsou prvními, kdo se na letošním šampionátu pořádně rozstřílel.

Svěřenci Joachima Löwa nasázeli hned čtyři góly nešťastné Austrálii.

O brankový příděl se postarali hned čtyři hráči.

Kdo ví ale, jak by se zápas vyvíjel, kdyby rozhodčí odpískal zkraje druhého poločasu za stavu 2:0 ruku Mertesackera v pokutovém území nebo hodně přísně nevyloučil Cahilla.

Nutno však dodat, že Německo si vítězství jednoznačně zasloužilo a předvedlo zatím nejcílevědomější výkon ze všech týmů na šampionátu.

Další chyba gólmana darovala výhru Slovincům
Ghana porazila Srbsko. Pomohla penalta i vyloučení
Štve vás ´vosí bzučení´? Vuvuzely možná z MS zmizí

Australané vstoupili do zápasu sympaticky. Ve 3. minutě se dostal do šance Garcia a na brankové čáře musel zachraňovat Lahm. Tím však australská fotbalová kvalita více méně skončila.

"V úvodu jsme měli i trochu štěstí, ale kvalita týmu se prokázala a vedle čtyř branek jsme si vytvořili i celou řadu dalších příležitostí. Úvodní výhra je důležitá, ale čeká nás ještě dlouhá cesta," řekl kapitán Phillip Lahm.

Němci podnikali úspěšné výpady po stranách a rychlými přihrávkami se dostávali do zakončení. Jedno z nich se po pohledné spolupráci celého útoku povedlo už v 8. minutě Podolskému.

Hodně často nebezpečně hrozil vysoký Klose, ale z mnoha šancí se prosadil pouze jednou. Ve 26. minutě se zavěsil do perfektního centru a i díky špatnému vyběhnutí gólmana Schwarzera zvýšil na 2:0.

Australany poškodil rozhodčí, a tak kanonáda pokračovala

Němci se uklidnili a mohli přidat i další branky. Ty však po přestávce stejně přišly. Jakákoliv naděje protinožců pohasla po neodpískané ruce Mertesackera v pokutovém území a diskutabilním vyloučení Cahilla.

A tak mohla německá mašina přidat rozklíženému soupeři ještě další dvě trefy Müllera a střídajícího Cacaua. "Byli jsme velmi dobře organizováni, předvedli jsme krásný fotbal," rozplýval se autor třetího gólu v australské síti.

"Chtěli jsme přečkat především náročný úvod, ale to nám příliš nevyšlo a po druhé brance jsme se už vůbec nedostali do hry," smutnil australský trenér Pim Verbeek. "Porážku musíme rychle strávit, nyní nás čekají dvě klíčová utkání."

MS ve fotbale - základní skupina D:

Německo - Austrálie 4:0 (2:0)
8. Podolski, 26. Klose, 68. Müller, 70. Cacau. Rozhodčí: Rodriguez - Camargo, Morín (všichni Mex.). ŽK: Özil, Cacau - Neil, Moore, Valeri. ČK: 56. Cahill (Austr.). Diváci: 62.000.

Německo: Neuer - Lahm, Mertesacker, Friedrich, Badstuber - Schweinsteiger, Khedira - Müller, Özil (74. Gomez), Podolski (81. Marin) - Klose (68. Cacau). Trenér: Löw.

Austrálie: Schwarzer - Wilkshire, Neill, Moore, Chipperfield - Valeri, Grella (46. Holman) - Emerton (74. Jedinak), Cahill, Culina - Garcia (64. Rukavytsya). Trenér: Verbeek.