Kopic byl nervózní z fanoušků: Tolik jich v Jablonci nebylo

19. 7. 2015 7:00
Plzeňská fotbalová posila Jan Kopic si užil vítěznou premiéru v Superpoháru.
Jan Kopic
Jan Kopic | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Poprvé po čtyřech letech vyběhl na trávník k soutěžnímu zápasu v jiném než zelenobílém dresu a byl vidět. Záložník Jan Kopic přispěl plzeňské Viktorii gólovou asistencí k vítězství 2:1 nad Libercem v Superpoháru a naznačil, že by se jeho přestup z Jablonce  mohl Západočechům v sezoně vyplatit.

"Musím s klukama ještě dopilovat nějaké návyky, aby si to celkově sedlo, ale na to, že to byl první zápas, tak to šlo," řekl po zápase novinářům Kopic.

Sotva jste přestoupil do Plzně, už máte první trofej, ideální začátek sezony?
Pocity jsou jsou samozřejmě pozitivní, chtěli jsme sezonu začít dobře, což se povedlo, Liberec jsme přehráli a zaslouženě zvítězili, takže vládne spokojenost.

A jaký máte dojem z vaší hry?
Škoda té tyčky v páté minutě, mohl to být super začátek, ale to se stane. V poli to ještě nebylo úplně ono, ale docela jsem se i dostával do nebezpečných situací, dokonce jsem Danovi Kolářovi nahrál na vítězný gól. Na první zápas, to šlo.

Co tedy ještě musíte zlepšit?
Hlavně s klukama dopilovat některé návyky. Musí si to celkově sednout. Ze začátku jsem byl nervózní. Po čtyřech letech jsem hrál ostrý zápas za jiný klub. Navíc v Plzni přišlo přes osm tisíc lidí, to v Jablonci nebylo, ale pak to ze mě opadlo.

Je opravdu Plzeň oproti Jablonci ještě o něco výš?
Poslední sezony ukazují že ano, i když Jablonec taky dobře posílil a jak na tom je, asi ukáže až letošní sezona. Ale proto jsem sem šel, že tady bude kvalitnější kádr.

Máte před sebou kvalifikaci Ligy mistrů, ukázal ten dnešní zápas sílu Plzně?
Ještě to nebylo úplně ono, ale šancí jsme měli hodně, snad šest gólovek. Kdybychom dali na 3:0, tak by se to zlomilo, takhle to bylo napínavé až do konce.

Báli jste se po snížení Liberce o výsledek?
My sílu soupeře znali. Nepřekvapilo nás to. Koukali jsme na video, že Liberec má kvalitní presink, a to se potvrdilo, v druhé půli nás zlobili, snížili na 1:2, ale to vyplynulo z toho, že jsme na začátku druhého poločasu měli dvě velké šance na 3:0, které jsme nedali a Liberec to potrestal.

Nakonec rozhodl gól po vaší asistenci, nakolik to byla cílená přihrávka a nakolik improvizace?
Honza Holenda tam stáhnul jejich stopera, balón se odrazil ke mně, a někam na penaltu jsem se to snažil dávat spíš naslepo. Když to do těchhle prostor propadne, tak je to vždycky nebezpečné. Kolda se tam dobře odpoutal a byl úplně sám.

Vítězství vám zajistilo první trofej v sezoně, oslavíte ji v kabině?
Asi nijak zvlášť. Dáme si malý pivo a půjdeme spát. (smích)