reklama

Kopic skočil Horváthovi na špek, ale desítku nakonec dostal

Jan Kopic s "Horváthovou" desítkou Jan Kopic s "Horváthovou" desítkou autor: ČTK
Příchod do Viktorie považuje za krok vpřed a chce si s ní zahrát základní skupinu Ligy mistrů, rád by také získal mistrovský titul.

Plzeň - Fotbalista Jan Kopic nad přestupem z Jablonce do Plzně vůbec neváhal. Příchod do Viktorie považuje za krok vpřed a chce si s ní zahrát základní skupinu Ligy mistrů, rád by také získal mistrovský titul. Nosit bude dres s číslem deset, s nímž hrála legenda Pavel Horváth, který po uplynulé sezoně ukončil kariéru.

"Respekt k tomu číslu mám velký, vím, že lidi a fanoušci od toho možná budou očekávat něco víc. Radši jsem Pavlovi včera psal, že mám možnost vzít si desítku. On mi odepsal, že se ještě nechystá končit, že ho pan trenér Koubek přemlouvá, že si musím počkat. Trošku si ze mě vystřelil a já mu na to klasicky skočil," smál se v rozhovoru s novináři Kopic.

"Pak jsem měl schůzku s panem (generálním manažerem Plzně) Šádkem, zeptal jsem se ho a tam mi bylo řečeno, že si Pavel se mnou pohrál," doplnil s úsměvem Kopic.

Zájem Sparty ochladl

Nad nabídkou z Plzně se příliš nerozmýšlel. "Jablonec udělal obrovský skok za ten poslední rok, kádrově, zázemím, vším. Ale pořád si myslím, že Plzeň je krok dopředu pro mě," uvedl Kopic.

Hodně ho láká kvalifikace Ligy mistrů. "Nejbližším cílem je postup do hlavní fáze, to je velký sen každého fotbalisty, i když samozřejmě bude hrozně těžké se tam dostat. Dál nezbývá než obhájit titul a vyhrávat vše, co se dá," řekl Kopic k ambicím v novém angažmá.

V zimě o něj usiloval hlavní plzeňský rival Sparta. "Takový je fotbalový život, nikdy nevíte, kde budete zítra hrát. Sparta v tomhle přestupním období o mě zájem neprojevila, tak nebylo co řešit. I kdyby projevila teď, tak si myslím, že je o krok napřed před Spartou," srovnával pětadvacetiletý záložník.

Musí si věřit

Plzeň mu doporučil také bývalý jablonecký spoluhráč Ondřej Vaněk, který na západě Čech působí. "S Vaňousem jsme byli hodně v kontaktu. Volali jsme si a říkal, co vše mi zařizuje. Byt, místo v kabině vedle něj," smál se Kopic. "I od něj jsme měl hodně informací, jak to tady funguje, kabina a vše okolo," dodal Kopic.

Věří, že do plzeňské hry zapadne. "Můžu asi říct, že hraje podobným stylem jako Jablonec, hodně ofenzivně. Takže v tom problém nebude," konstatoval.

Je připraven i na velkou konkurenci v sestavě. "Každého hráče by to mělo hnát dopředu. Když chcete udělat další krok v kariéře, v každém klubu je velká konkurence. Musíte si věřit. Doufám, že mi to pomůže. Musím zmínit také plný stadion, to je obrovská motivace," připomněl velký divácky zájem v Plzni.

reklama