Korupce v Bystrci: Tři fotbalisté jsou obviněni

ČTK, SportPlus
2. 8. 2007 9:07
MFD: V kauze Bystrc jsou obviněni hráči Schuster, Mrázek a Houšť

Brno - Trio fotbalistů Bystrce Aleš Schuster, Tomáš Mrázek a Zdeněk Houšť bylo podle čtvrtečního vydání MfDnes obviněno z braní úplatku.

V souvislosti s jarním utkáním druhé ligy mezi Bystrcí a Vítkovicemi vyšetřovatelé obvinili ještě bývalého trenéra Bystrce Tibora Dudu a šéfa brněnské pobočky sázkové kanceláře Tipsport Michaela Benka.

Právě Benko měl podle listu kapitánovi mužstva Houšťovi, obránci Schustrovi a útočníku Mrázkovi za zařízení porážky předat 80 tisíc korun.

Dále čtěte:

Všichni podezřelí však ovlivnění zápasu o udržení, v jehož druhé půli Bystrc ztratila dvougólové vedení a nakonec prohrála 2:4, razantně odmítají.

"Je to nesmysl," tvrdí Duda i všichni fotbalisté. "Za vším stojí pouze osobní iniciativa majitele klubu. U soudu prokážu, že jsem nevinný," prohlásil bývalý bystrcký trenér.

Benko pouze připustil, že s bystrckým kapitánem v den zápasu mluvil. "S panem Houštěm jsem v to pondělí jednal, ale probírali jsme obchodní záležitosti. Chtěl jsem od něj koupit nějaké sportovní vybavení, s nímž obchoduje. Rozhodně odmítám, že bych někomu dával úplatek."

Kriminalisté však věří, že se uplácelo. "Kdybychom neměli důkazy, obvinění nepodáme," uvedl vyšetřovatel případu Vítězslav Žídek. O korupci je přesvědčen i majitel bystrckého klubu Roman Procházka. "To, že tam jsou úplatky, musel po poločase vidět i fotbalový analfabet," řekl.

Zápasem se ve čtvrtek bude znovu zabývat disciplinární komise fotbalového svazu. Hráčům hrozí zastavení činnosti až na 15 let nebo pokuta do půl milionu korun, u soudu pak mohou dostat až dva roky vězení.