reklama

Kotal míří do Jablonce, v Hradci jej nahradí Plíšek

autor: Eduard Erben
Trenérské rošády v Gambrinus lize

Jablonec nad Nisou - Novým trenérem jabloneckých fotbalistů bude Václav Kotal, který přichází z Hradce Králové. Od další sezony povede tým místo odstupujícího Františka Komňackého. Kotal podepsal v Jablonci dvouletou smlouvu. ČTK to řekl sportovní ředitel severočeského klubu Petr Flodrman.

Je to už druhá rošáda na ligových trenérských lavičkách během dneška. Kotala, který neprodloužil smlouvu v Hradci Králové, u "Votroků" zase nahradí Jiří Plíšek.

"Klub děkuje trenéru Kotalovi za jeho služby a je si vědom, že jeho zásluhou postoupili Votroci po dlouhých sedmi letech mezi fotbalovou elitu a pod jeho vedením odehráli v Gambrinus lize dvě úspěšné sezony. Zároveň mu přeje mnoho úspěchů v jeho novém působišti," stojí v prohlášení hradeckého klubu.

Devětapadesátiletý Kotal byl v Hradci od roku 2009, tým před dvěma lety přivedl zpět do ligy a loni se s ním bezpečně v nejvyšší soutěži udržel. K záchraně mají Východočeši blízko i letos.

Pro Kotala bude angažmá v Jablonci druhou ligovou štací. K týmu Baumitu si z Hradce přivádí také svého asistenta Michala Šmardu. Komňacký v Jablonci působil téměř pět let.

Kotala nahradí v Hradci Plíšek

Sparta - Sarajevo: Plíšek Foto: Jakub Šafránek

Kotala nahradí u "Votroků" devětatřicetiletý Plíšek, jenž byl bez angažmá poté, co před čtyřmi měsíci z rodinných důvodů ukončil práci v bosenském Sarajevu.

V Bosně působil i u Željezničaru Sarajevo, odkud si později do Ústí nad Labem a Teplic vytáhl útočníka Edina Džeka, který posléze za více než sto milionů korun odešel do Wolfsburgu a nyní hájí barvy Manchesteru City.

Plíšek strávil v Teplicích tři sezony a v roce 2009 vyhrál se Severočechy domácí pohár. V české lize krátce vedl také Slovácko, předtím připravoval i juniorské reprezentační výběry.

reklama