reklama

Kotel Slavie: Fandové Bohemky na našich místech? Nikdy!

Fandové Slavie nechtějí do svého kotle příznivce Bohemians pustit Fandové Slavie nechtějí do svého kotle příznivce Bohemians pustit autor: Ludvík Hradilek
Fandové Slavie nechtějí pustit do svého kotle fandy Bohemians

Praha - Českou nejvyšší fotbalovou soutěž čeká v neděli od 17 hodin světový unikát. Na jednom stadionu budou povzbuzovat hned tři fanouškovské kotle.

Sotva 'radikální' příznivci fotbalistů Bohemians 1905 stihli oficiálně prohlásit, že kvůli podpoře politického hnutí Desítka pro domácí přestávají bojkotovat domácí zápasy na stadionu Synot Tip Arena v Edenu, ozvali se fanoušci Slavie.

Fanoušci z kotle Slavie, tzv. Ultras, totiž nechtějí, aby fandové Bohemians seděli při nedělním zápase s Baníkem Ostrava na severní tribuně stadionu, kterou považují pouze za svou.

Čtěte také:
Jarolím v nepřízni fanoušků. Slovácko může tlak zvýšit

"Stadion v Edenu byl, je a vždycky bude slávistický, a proto bychom ho Bohemákům rozhodně neměli nechat! Pojďme si ubránit Tribunu Sever!" stojí na fanouškovském webu slaviaultras.cz.

"Ukážeme fanděním, kdo je v Edenu doma"

Ultras Slavie tak vyzývají ostatní fanoušky, aby si koupili vstupenku na severní tribunu. Tím by tak měli zabránit tomu, aby si na 'jejich' místa sedl někdo z fandů 'domácího' týmu, tedy Bohemky.  

Víkend šampiónů: fanoušci Bohemians 1905 Fanoušci Bohemians 1905 se mohou těšit na první ligu (ilustrační foto). Foto: Ondřej Besperát

"Zde budeme normálně fandit Slavii, zpívat naše chorály a ukážeme, kdo je v Edenu jediným domácím klubem, a hlavně nepustíme klokany na naše místa! Věříme, že přijde opravdu velké množství aktivních slávistů a jasně ukážeme, kdo je v Edenu doma!"

Fandové Slavie tak reagují na tah 'radikálních' fandů Bohemians, kteří domácí zápasy v Synot Tip Areně dosud ignorovali. Těm totiž vadilo, že se v létě museli kvůli nevyhovujícímu stadionu v Dolíčku přestěhovat do nedalekého Edenu.

Hodně práce bude mít i pořadatelská služba. Nejenže bude muset hlídat tradičně početný zástup fandů Baníků, zároveň bude muset dohlížet na spory mezi fandy Bohemians a Slavie.

reklama