reklama

Kouba: Čech si vybral dobře, Arsenal takového brankáře nemá

Podívejte se na rozhovor s Petrem Čechem Reuters |  02:14
Podle bývalého fotbalového brankáře Petra Kouby si Petr Čech nové působiště vybral správně.

Praha - Dlouho se o tom spekulovalo, ale od pondělí už je jasno. Novým působištěm české fotbalové brankářské jedničky Petra Čecha bude Arsenal. Po 11 letech tak opustil Chelsea a oblékl se do dresu londýnského rivala.

Během reprezentační přestávky plzeňský odchovanec odmítal poznámky, že kvůli rodině bude pro něho prioritou zůstat v Londýně nebo alespoň v Anglii. Říkal, že se bude rozhodovat hlavně ze sportovního hlediska. Nakonec ale zůstává nejen na ostrovech, ale i přímo v hlavním městě.

"Já myslím, že se rozhodl správně. Ten obchod byl výhodný minimálně pro dvě strany, pro Petra a pro Arsenal. Co se týče Chelsea, se uvidí, jestli se jí tímhle přestupem nevzdálí titul nebo nějaká jiná trofej," uvedl v rozhovoru pro Aktuálně.cz bývalý reprezentační gólman Petr Kouba.

"V Arsenalu bude jedničkou"

Naráží tím na fakt, že letos měl trenér Blues José Mourinho jistotu, že pokud nechá belgickou jedničku Thibauta Courtoise odpočinout, má v bráně rázem stejně kvalitní náhradu.

V Gunners v minulém roce hájili prostor mezi tyčemi nejprve Szczesny, který se ale v průběhu sezony zranil, a po něm hvězda loňského světového šampionátu Ospina, který dochytal zbytek sezony. Podle Kouby pro Čecha nebude problém vydobýt si místo jedničky.

"Jsem přesvědčený, že se prosadí, takhle dobrého gólmana tam nemají a neměli, takže pro Arsenal je to určitě zásadní krok k lepšímu," řekl.

Stěhovat se český brankář tedy nemusí, zahraje si ale za týmem s trochu odlišným stylem hry. "Samozřejmě Chelsea hraje oproti Arsenalu defenzivněji. Nemyslím si ale, že by tam byl nějaký velký rozdíl. Oba jsou to kvalitní kluby a Petr to tam zvládne," věří někdejší brankář La Coruni či Kaiserslauternu.

"Fanoušci Chelsea mu to budou přát"

Na druhou stranu dodává, že jisté návyky se stopery můžou brankáři v úvodu nového angažmá chybět. "Měl zažitou spolupráci s obránci, kteří tu s ním dlouho působili. V Arsenalu si bude muset zvyknout na trochu jiný systém, jiné spoluhráče, ale pro tak zkušeného hráče by to měla být otázka pár týdnů."

Odchází však do týmu městského rivala a to je vždy hodně ošemetné, jak takový transfer vezmou fanoušci. Není divu, že se Čech rozhodl jim raději napsat dlouhý otevřený dopis, ve kterém vysvětluje, proč se rozhodl Chelsea po tak dlouhé době opustit.

"Jak to vezmou fanoušci? To se asi nejlépe uvidí, až proti sobě oba kluby poprvé nastoupí, jestli na něj budou pískat, nebo ne. Já bych ale řekl, že příznivci Chelsea ocení to, co pro klub za těch 11 let udělal. Navíc si určitě uvědomují, že by v příští sezoně opět jen seděl a chytal by Courtois, takže mu to budou přát," myslí si Kouba.

reklama