reklama

Koubek: Že nemáme kanonýra? Kolektivní ofenziva je lepší

Miroslav Koubek Miroslav Koubek autor: Tomáš Liška
Trenér Plzně Miroslav Koubek ale po zápase přiznal, že se jeho tým nadřel víc než ve středu proti sešívaným.

Plzeň - Druhá nula po sobě a znovu pětibodový náskok v tabulce. Plzeňští fotbalisté si po Slavii poradili v nedělním 21. kole Synot ligy i s posledním Libercem a to 2:0. Trenér Plzně Miroslav Koubek ale po zápase přiznal, že se jeho tým nadřel víc než ve středu proti sešívaným.

"Liberec tady nehrál jako tým, kterému patří poslední místo. Hrál důsledně a velmi aktivně. Na nás naopak byl vidět ten náročný týden se třemi zápasy. Chyběla nám určitá lehkost, ale splnili jsme si cíl, že všechna ta utkání zvládneme," řekl novinářům kouč Západočechů.

Plzeň dala rychlý gól už v šesté minutě po standardní situaci, pak ale marně dobývala dobře organizovanou obranu hostů a na pojišťovací trefu čekala do poslední čtvrthodiny utkání, kdy skóroval z rohového kopu Vaněk.

Tecl zůstal jen na tribuně

"Soupeř nám to hodně ztížil, napadal naši rozehrávku a my si museli pomáhat standardními situacemi. Což je dobře, to se nám dlouho nepovedlo dát gól ze standardky a teď rovnou dva," byl potěšený Koubek.

O úvodní trefu se postaral Roman Hubník, jeden ze tří hráčů, kterým v dresu Plzně ještě chyběl ligový gól v této sezoně. Spolu s ním chybí zápis Janu Baránkovi a Patriku Hrošovskému.Slovenský záložník je přitom stabilním členem základní sestavy.

"Patrik má speciální úkoly zajišťovat defenzivu, do ofenzivy se místo něj vydává Ondra Vaněk a ten dává góly. A že nám chybí vyložený střelec? Kdyby se hra upínala jen na jednoho člověka a ten se pak zasekl, bylo by to asi špatné. My praktikujeme kolektivní ofenzivu a to nám přináší výsledky," přiznává Koubek.

Na straně Plzně se opět neprosadil Aidin Mahmutovič a v druhém poločase ho nahradil Jan Holenda, který rozhodl zápas proti Slavii. Jen na tribuně musel sedět Stanislav Tecl.

Vavruška: Ukázali jsme polovinu, co jsme chtěli

"Snažíme se být lidští a ty kluky trochu točit. Na druhou stranu musíme koukat i na střídání v zápase a musíme předvídat, jaká situace by mohla nastat. Mahmut má náběhy za obranu, dostává se do šancí, bohužel je neproměňuje. Pořád ale má naši důvěru," prohlásil trenér Viktorie.

Přestože si Slovan vysloužil od tábora Západočechů pochvalu, trenér David Vavruška nebyl moc spokojený.

"Ukázali jsme polovinu toho, co jsme chtěli. Chtěli jsme být aktivní při napadání, to se nám povedlo, ale horší to bylo směrem dopředu. Nedařil se nám přechod do útoku a v pokutovém území jsme prakticky nebyli, to je špatně," zlobil se kouč hostů.

Pro staronového lodivoda Liberce to byl teprve druhý zápas poté, co nahradil na lavičce duo Kotrba Csaplár, zatím má na kontě jediný bod z minulého utkání v Ostravě a Slovan zůstává nadále poslední.

"Na výkonech z obou těch utkání se určitě dá stavět, o tom jsem přesvědčen. Opět jsme ale dostali dva góly ze standardních situací. A to není otázka nějakého systému nebo připravenosti hráčů, je to individuální zodpovědnost každého z nich."

Nyní čeká Synot ligu reprezentační pauza. Plzeň ji přečká s pětibodovým náskokem na prvním místě. "Je to takové psychické ulehčení. Kluci si půjdou zahrát za nároďák a my, co tu zbudeme, si můžeme odpočinout. Teď jsme si prožili takový náročný a stresový týden," dodal Koubek. Plzeň totiž vysílá do českého národního týmu pět zástupců a další dva do slovenského.

reklama