reklama

Kouč Lazia ví, že Sparta je nejtrestanější, a očekává tvrdý zápas

Stefano Piol. Stefano Piol. autor: Reuters
Kouč Lazia Řím Stefano Pioli očekává, že úvodní osmifinále Evropské ligy proti Spartě se ponese v tvrdém rytmu. Stefano Pioli dobře ví, že je Sparta doposud nejtrestanějším týmem soutěže.

Praha - Trenér fotbalistů Lazia Řím Stefano Pioli moc dobře ví, že jeho výběr ve čtvrtek v úvodním osmifinále Evropské ligy na Spartě nastoupí proti nejtrestanějšímu týmu soutěže. Italský celek je však připraven na tvrdou hru odpovědět stejnou mincí.

Pioli své svěřence nabádá k tvrdé hře

"Čeká nás opravdu těžký zápas, protože Sparta stejně jako Lazio ještě neprohrála a dostává málo gólů," řekl Pioli na tiskové konferenci. "Na agresivní hru odpovíme stejnými zbraněmi. V Evropě jinak ani hrát nejde, a že to umíme, jsme ukázali už proti Galatasarayi," připomněl kouč předchozího soupeře a statistiku Sparty, která nasbírala 152 faulů a 24 žlutých karet.

Ze Sparty by si padesátiletý kouč chtěl odvézt dobrý výsledek do domácí odvety. "Je důležité dát gól, ale mnohem důležitější je samozřejmě celkový výsledek zápasu. Moc dobře ale víme, že Sparta je dost silná na to, aby dala dost branek i u nás v Římě," uvedl.

Pioli: Evropskou ligu chceme vyhrát

Pioli naopak vyloučil, že by trápení z italské ligy mělo ovlivnit čtvrteční výkon jeho týmu. V Serii A Lazio už tři zápasy nevyhrálo a patří mu až osmá příčka. "Evropská liga je pro nás důležitá, protože máme možnost ji vyhrát. A to, že v Serii A nehrajeme moc dobře, zase tak moc neznamená, protože je ve hře ještě třicet bodů," prohlásil.

Pioli se na Letné nepředstaví poprvé, v březnu 1985 byl ještě jako hráč Juventusu u prohry 0:1 ve čtvrtfinále PMEZ (dnes Liga mistrů). "Pamatuji si na to, ale vzhledem k tomu, že jsme v prvním zápase zvítězili, tak jsme i tak postoupili," prohlásil kouč.

"Nakonec jsme vyhráli i celou soutěž, ale vzhledem k tomu, co se stalo při finále s Liverpoolem v Bruselu, tak to bylo vítězství bez radosti," dodal. Při potyčkách příznivců na tribunách tehdy zahynulo 39 fanoušků a zhruba 600 dalších bylo zraněno.

reklama