reklama

Kouč Plzně Krejčí: Nezasloužili jsme si postoupit, narazili jsme na kvalitu

Trenér Viktorie Plzeň Karel Krejčí. Trenér Viktorie Plzeň Karel Krejčí. autor: Reuters
Fotbalisté Plzně korunovali nevydařené působení ve skupině Evropské ligy smolnou prohrou 0:1 s Dinamem Minsk, které tak získalo první body do tabulky.

Borisov - Fotbalisté Plzně korunovali nevydařené působení ve skupině Evropské ligy smolnou prohrou 0:1 s Dinamem Minsk, které tak získalo první body do tabulky. Podle trenéra Karla Krejčího nejde o výbuch, zklamala ho však malá kvalita v útočné fázi, když si jeho svěřenci přes výraznou převahu vypracovali jedinou šanci.

"Nebyl to extra výbuch, ale tahle prohra mrzí hodně. Je to hodně hloupá a zbytečná porážka. Měli jsme převahu, ale skoro nic jsme si nevytvořili. Jen tu jednu šanci, kdy Honza Kovařík netrefil prázdnou branku. Tím jsme asi urazili fotbalové štěstí," řekl Krejčí po utkání novinářům.

"Byl to takový zápas, že kdybychom hráli do rána, tak gól nedáme. Zklamalo mě, že jsme neměli potřebnou kvalitu v ofenzivě. Kombinovali jsme, ale jen 20 metrů od brány a chyběla nám větší odvaha a kvalita. Vůbec jsme se neprosadili přes zhuštěnou obranu soupeře. Bylo tam málo náběhových věcí a málo akcí jeden na jednoho v křídelních prostorech," hodnotil.

Nováček Kučera trenéra nezklamal

Mohlo to souviset i s tím, že se Krejčí rozhodl udělat změny v sestavě a po delší době dal v základní sestavě šanci záložníkovi Tomáši Kučerovi či útočníkovi Aidinu Mahmutovičovi. "Chtěl jsem udělat pár změn, protože program máme nabitý a chtěl jsem některé hráče vidět v ostrém zápase. Kluci v trénincích pracují slušně, šanci si zasloužili," řekl plzeňský kouč.

"Zvláště Kučera příliš ostrých zápasů nehrál. Myslím, že kombinoval, byl aktivní, ale málo se dostával do koncovky. Představoval bych si, aby do ní chodil víc. Ale rozhodně mě nezklamal," dodal.

Plzeň prohrou definitivně přišla o šanci na postup. "Ten dnešní závěr, kdy soupeř v deseti využije naši chybu k penaltě, je tak trochu symbolem našeho působení ve skupině. Prostě jsme si nezasloužili postoupit," připustil Krejčí.

Hrubky Rajtorala rozhodly

Klíčový byl podle něho souboj s Rapidem Vídeň. "Bylo to v našich silách, ale první zápas jsme nebyli v optimální formě. Doma jsme s nimi nesehráli špatné utkání, ale dvě hrubky Rajtyho (Františka Rajtorala) rozhodly," dodal.

Věří, že zbytečná prohra s Minskem neovlivní jeho tým před důležitými dvěma utkání v závěru ligového podzimu, ve kterém bude Plzeň hájit vedení v tabulce. "Čeká nás teď těžký zápas v Jablonci, chceme dohrát podzim tak, abychom se udrželi na čele ligy. Uhrát postup v Evropské lize bylo už před tímto zápasem složité, prohra v Minsku mě samozřejmě mrzí, ale spíš z pohledu, jakou brankou jsme prohráli," prohlásil Krejčí.

"V Evropě jsme chtěli pokračovat, rozehráli jsme skupinu výhrou, ale pak se to vyvíjelo, jak se to vyvíjelo. Narazili jsme na kvalitu. Věřím, že tyto zápasy hráče posunou dál. Teď se budeme soustředit na ligová utkání," dodal.

reklama