Kouč Straka slaví první výhru, Plzeň rozstřílela Žižkov

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
23. 10. 2011 19:50
Slavia - Č. Budějovice 2:0, Plzeň - Žižkov 4:1

Praha - Úspěšnou domácí premiéru má za sebou trenér Slavie František Straka.

Ve svém druhém utkání coby kouč ´sešívaných´ dovedl své svěřence po gólech Jandy a Hurky k vítězství 2:0 nad Českými Budějovicemi.

Pět zápasů bez porážky čítala před 11. kole série Plzně. Dnes ji Západočeši obohatili o nejvyšší výhru v sezoně, když deklasovali Žižkov 4:1.

Jablonec otočil zápas na Dukle, Sigma dostala čtyřku
Nezmar byl hrdinou. I díky děsnému výkonu svého Slovanu

Straku v Edenu znovu čekala nepřátelská nálada ze strany vlastních příznivců. Možná i tenhle faktor měl za následek rozpačitý úvod domácích hráčů. Poslednímu celku tabulky se dařilo nabourávat jejich nápor a sami přitom zahrozili hlavičkou Brezinského. Slávisté se probudili až po dvaceti minutách. Ovšem Trubila po dlouhém sprintu ani zblízka Blažek úspěšní nebyli.

Těsně před přestávkou došlo ke klíčovému momentu. Kapitán Dynama Horejš nevybíravě sestřelil Trubilu a zaslouženě viděl červenou kartu.

A Pražané po změně stran bleskově trestali. Odraženou Trubilovu střelu umístil přesně do šibenice Janda. Domácí měli nadále převahu, ale pojistku si schovali až do poslední desetiminutovky. Mladý útočník Hurka sice trefil napoprvé jen břevno, ovšem v 83. minutě se dočkal a střelou k tyči zvýšil na konečných 2:0.

V Plzni se na gól čekalo přes padesát minut, protože do té doby místo rozčeřených sítí zněly brankové konstrukce. V 51. minutě gólové mlčení protrhli domácí, když po rychlém kontru zakončoval přesně Petržela.

O sedm minut později se Plzeň radovala podruhé, ovšem kvůli ofsajdu neprávem. To Pilařova trefa k tyči byla naprosto regulérní a úřadující mistr vedl o dvě branky.

Žižkov příliš nebezpečný nebyl, o to víc překvapilo snížení v 69. minutě z kopačky Böhma. Jenže to Západočechy nerozhodilo a během dalších necelých deseti minut přidali Čišovský a Bakoš pojistky.

Hradečtí v zápase proti Slovácku potvrdili svou bídnou koncovku z posledních zápasů. Na gól čekají už 295 minut. Tentokrát jim nepomohla ani téměř půlhodinová přesilovka po vyloučení Pavelky.

To už Východočeši doháněli jednobrankové manko z úvodního poločasu. Ale přes velký tlak a snahu jim nebylo souzeno nepříznivou šňůru utnout a Slovácko tři body uhájilo.

Utkání Mladé Boleslavi a Bohemians 1905 se neslo ve znamení týmů, které v posledních zápasech vytěžily vždy stejný počet bodů.

Lépe začali domácí, už ve 14. minutě je poslal do vedení Zahustel. Osud oboustranně útočného střetnutí ovlivnil moment z poloviny druhého poločasu. Po Nešporově tvrdé ráně se míč odrazil od břevna a z místa při brankové čáře zpět do pole. Jelikož nebylo jasné, zda gól opravdu padnul, rozhodčí jej neuznal. Boleslavští si pak trefou Procházky vítězství pojistili.

11. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
47. Janda, 83. Hurka. Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Štěrba. ŽK: Latka, Hubáček, Trubila, Jarolím - Javorek, Ondrášek. ČK: 45. Horejš (Č. Budějovice). Diváci: 5682.

Slavia: Čontofalský - Kaufman (17. Pospěch), Latka, Hubáček, Hloušek - Nitrianský, Jarolím, Janda (66. Milutinovič), Trubila - Hurka, Blažek (59. Vlček). Trenér: Straka.
Č. Budějovice: Křížek - Horejš, Lengyel, Brezinský, Machovec - Klesa, Čirkin (83. Stráský), Javorek, Otepka (56. Hudson), Sandro (88. Petráň) - Ondrášek. Trenér: Cipro.

Hradec Králové - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka:
35. Valenta. Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Košec. ŽK: Fukal, Klapka - Mezlík, Pavelka, Kubáň, Fujerik. ČK: 65. Pavelka (Slovácko). Diváci: 3506.

Hradec: Lindr - Plašil (79. Rezek), Fukal, Chleboun - Fischer, Hochmeister (46. Štěpán), Poděbradský (61. Gulajev), Zelený - Klapka - Černý, Dvořák. Trenér: Kotal.
Slovácko: Filipko - Mezlík, Trousil, Kordula, Kubáň - Ondřejka (70. Fujerik), Daníček, Pavelka, Valenta (85. Reinberk), Jeleček - Došek (90.+1 Kerbr). Trenér: Soukup.

Viktoria Plzeň - Viktoria Žižkov 4:1 (0:0)
51. Petržela, 62. Pilař, 73. Čišovský, 77. Bakoš - 69. Böhm. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Ubias. ŽK: Kadeřábek, Štastný, Bodeček. ČK: 90. Bodeček (všichni Žižkov). Diváci: 5736.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela, Kolář (88. Řezník), Pilař (82. Darida) - Ďuriš (56. Bakoš). Trenér: Vrba.
Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Procházka, Starý - Lafrance (65. Folprecht) - Kadeřábek, Kalivoda (84. Súkeník), Čermák, Slodowy - Nestorovski (46. Böhm). Trenér: Pulpit.

FK Mladá Boleslav - Bohemians 1905 2:0 (1:0)
14. Zahustel, 79. Procházka. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Hájek. ŽK: Kúdela, Šírl - Žižka, Nešpor. Diváci: 3164.

Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Rolko (46. Janíček), Šírl - Kúdela, Procházka - Zahustel, Kulič (88. Ščuk), Bulut (65. Řezníček) - Chramosta. Trenér: Koubek.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Moravec, Šumský (60. Budínský), Borek (77. Kraják), Bartek - Škoda, Nešpor (67. Bálek). Trenér: Medynský.