reklama

Kouč Teplic Přerost po další porážce rezignoval

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Eduard Erben
Trenér teplických fotbalistů Lukáš Přerost po sobotní porážce 2:3 v Českých Budějovicích rezignoval.

České Budějovice - Trenér teplických fotbalistů Lukáš Přerost po sobotní porážce 2:3 v Českých Budějovicích rezignoval. Odchod oznámil hráčům a vedení klubu. Řekl to ředitel teplického klubu František Hrdlička.

"Je potřeba dát týmu nějaký impulz a mužstvo pozvednout. Myslím si, že mužstvo má daleko na víc než na to, aby hrálo na 14., 15. nebo 16. místo," uvedl Přerost na tiskové konferenci. Dodal, že po neúspěšných výsledcích v kabině nebyla nálada a atmosféra ideální.

Přerost přitom věřil, že by jeho svěřenci mohli právě v Českých Budějovicích uspět. "Měli jsme chuť do utkání, věřili jsem si, ale nevyšlo to. Je to pro mužstvo další rána," uvedl nejmladší kouč v lize.

"Nešlo o žádnou dohodu, rezignace byla čistě trenérovým rozhodnutím. Těsně po utkání v Budějovicích to řekl hráčům v kabině a vzápětí i vedení klubu," řekl ČTK ředitel teplického klubu František Hrdlička.

Nejhorší úvod v historii

Severočeši v důležitém utkání na jihu Čech utrpěli čtvrtou prohru z posledních pěti duelů a bezprostředně se jich týká boj o záchranu v lize. Navíc zažívají nejhorší vstup do nejvyšší soutěže v klubové historii.

Vedení Teplic v úterý vyjádřilo Přerostovi podporu, přesto se pětatřicetiletý kouč, který v letošní sezoně debutoval na prvoligové scéně, dnes odhodlal k "vyklizení pozic". "Pro nás to je překvapení. Proto zatím nemáme připravenou žádnou alternativu," dodal Hrdlička. Klub ale chce mít o novém trenérovi jasno v nejbližší možné době.

Teplice jsou pátým celkem, který v rozběhnuté ligové sezoně mění trenéra. Už dříve to potkalo Příbram, České Budějovice, Slovácko a Mladou Boleslav.

reklama