reklama

Nejtěžší úkol v kariéře, řekl kouč Zeman po záchraně Lugana a oznámil odchod

Zdeněk Zeman Zdeněk Zeman autor: Reuters
Fotbalový trenér Zdeněk Zeman po roční zkušenosti končí v Luganu. Navzdory nízkému rozpočtu dokázal nováčka švýcarské ligy zachránit v nejvyšší soutěži a dovést do finále národního poháru, smlouvu ale neprodloužil. Vrátil se do Itálie, kde strávil valnou většinu kariéry.

Lugano - Fotbalový trenér Zdeněk Zeman po roční zkušenosti končí v Luganu. Navzdory nízkému rozpočtu dokázal nováčka švýcarské ligy zachránit v nejvyšší soutěži a dovést do finále národního poháru, smlouvu ale neprodloužil. Vrátil se do Itálie, kde strávil valnou většinu kariéry.

"V Luganu jsem se cítil dobře co se týče života a tamního prostředí, ale bohužel z fotbalového hlediska totéž říct nemůžu," řekl devětašedesátiletý zkušený český trenér serveru ITA sport press. Fakt, že se mu se stávajícím kádrem povedlo první ligu zachránit, považuje za zázrak.

"Byl to nejtěžší úkol v mé kariéře. Klub neměl moc peněz na utrácení a já musel pracovat s hráči, kteří nebyli vhodní pro první ligu. I tak jsme se zachránili a byli blízko poháru," připomněl. Navíc nemohl praktikovat ofenzivní fotbal, který vyznává.

Bývalý kouč římských klubů AS a Lazia, Parmy, Neapole, Lecce, Brescie či Pescary by se rád vrátil do Serie A. Nabídky už má od Pescary a prvoligového nováčka Crotone.

reklama