reklama

Kouč ztrápené Anglie Hodgson: Neodstoupím, mám z nás radost

FOTO V hlavní roli Rooney: břevno, gól i nekonečný smutek Prohlédněte si fotografie ze čtvrtečního zápasu fotbalistů Anglie, kteří na světovém šampionátu prohráli s Uruguayí 1:2 a jimž se výrazně vzdálil postup ze skupiny. Foto: Reuters
Fotbalisté Anglie sice pod jeho vedením poprvé v historii prohráli úvodní dva zápasy na mistrovství světa, trenér Roy Hodgson však o odstoupení nepřemýšlí.

Sao Paulo - Fotbalisté Anglie sice pod jeho vedením poprvé v historii prohráli úvodní dva zápasy na mistrovství světa, trenér Roy Hodgson však o odstoupení nepřemýšlí. Šestašedesátiletý kouč to prohlásil po čtvrteční prohře 1:2 s Uruguayí, po které je jeho tým blízko vyřazení v základní skupině.

"Z výsledku jsem velmi zklamaný, ale nemám pocit, že bych měl odstoupit," citoval Hodgsona server BBC. "Naopak mám radost z toho, jak hráči a celý tým pracuje. Pokud si ale vedení asociace myslí, že na to nemám, mají na to právo," dodal.

V prvním duelu v Brazílii Anglie podlehla Itálům rovněž 1:2. "Myslím, že v obou zápasech jsme hráli dobrý fotbal. A také jsme ukázali, že jsme na správné cestě, protože se zlepšujeme," uvedl Hodgson. "Ale rozhodují výsledky a ty jsme neměli," dodal.

Zbývá jen malá naděje

Anglie sice může i po dvou prohrách postoupit, ale musí doufat v zázrak, protože ještě žádnému týmu se něco takového na šampionátu nepovedlo. Aby mohl Hodgsonův výběr pomýšlet na osmifinále, musí Itálie porazit Kostariku a v posledním zápase také Uruguay. Nutností je také výrazné vítězství Anglie nad Kostarikou.

"Kdybychom alespoň remizovali, troufnul bych si říct, že by naše šance byla slušná. Takhle ale máme jen malou naději," prohlásil Hodgson. "Jsem neuvěřitelně zklamaný. Zahodili jsme spoustu práce, nadějí a snů," dodal.

Anglii dvěma góly v Sao Paulu srazil Luis Suárez, přestože podle Hodgsona byl většinu času pokrytý. "Při první brance si dobře naběhl do vápna, ale skoro celý zápas jsme ho drželi pod kontrolou," řekl anglický kouč. "Druhá branka byla dost smolná, protože se míč odrazil od hlavy Stevena Gerrarda. Za normálních okolností bychom takový gól nedostali," uvedl.

reklama