reklama

Kouzelný skřítek Lahm končí v národním týmu. Už ve třiceti

Philipp Lahm pozvedl trofej pro mistra světa, pár dnů poté se rozhodl skončit v národním týmu. Philipp Lahm pozvedl trofej pro mistra světa, pár dnů poté se rozhodl skončit v národním týmu. autor: Reuters
Kapitán fotbalových mistrů světa Philipp Lahm ukončil necelý týden po finálovém vítězství nad Argentinou reprezentační kariéru.

Berlín - Kapitán fotbalových mistrů světa Philipp Lahm ukončil necelý týden po finálovém vítězství nad Argentinou reprezentační kariéru. Třicetiletý obránce za německý národní tým odehrál 113 utkání a vstřelil pět branek.

Lahm se v neděli připojil k Fritzi Walterovi (1954), Franzi Beckenbauerovi (1974) a Lotharu Matthäusovi (1990) a jako čtvrtý německý kapitán v historii mohl pozvednout trofej mistra světa. Jeho konec v národním týmu potvrdil prezident německého fotbalového svazu Wolfgang Niersbach.

"Philipp mi ráno volal a osobně mě o tomto kroku informoval. Rychle jsem si uvědomil, že by bylo pošetilé ho přemlouvat. Byl nejen skvělým hráčem, ale vždy i vzorem pro ostatní. Poděkoval jsem mu za všechno, co pro nás udělal," řekl Niersbach.

Mnichovský rodák Lahm debutoval v německém národním týmu před deseti lety v přípravě proti Chorvatsku a napevno se usadil na pravém kraji obrany. V poslední době naskakoval, podobně jako v Bayernu Mnichov, i do záložní řady. Hráč přezdívaný "Kouzelný skřítek" se podílel na stříbru z ME 2008 i bronzech z MS 2006 a 2010.

reklama