Kováč a Šírl oslavují, Fiorentina si zastřílela

roj
8. 11. 2007 22:50
Spartak vede "sparťanskou" skupinu
Gólman Bayeru Leverkusen Rene Adler (vpravo) chytá hlavičku Radoslava Kováče ze Spartaku Moskva (vlevo) v utkání Poháru UEFA v Lužnikách. | Foto: Reuters

Praha - Čeští fotbalisté ve službách ruských klubů Radoslav Kováč a Radek Šírl přispěli k výhrám Spartaku Moskva respektive Zenitu Petrohrad k výhrám ve čtvrtečních zápasech poháru UEFA.

Kováč se Spartakem vyzrál ve "sparťanské" skupině E na Bayer Leverkusen, když po brankách z penalt Pavlujučenka a Mozarta vyhrál na umělé trávě stadionu v Lužnikách 2:1.

Za německý celek snížil v devadesáté minutě Freier, když nenápadnou střelou přeloboval brankáře Pletikosu.

Český reprezentant Kováč odehrál v záloze moskevského celku celý zápas, v barvách Leverkusenu nenastoupil zraněný Michal Papadopulos.

Záložník Radek Šírl zažil s Petrohradem napínavou přestřelku na půdě kyperské Larissy. Ruský tým sice šel do vedení 1:0 brankou Pogrebňjaka, jenže po změně stran dvakrát inkasoval po střelách Alexandrua a Fotakise.

Pak ale za aspiranta na ruský mistrovský titul vstřelili dvě branky v rozmezí osmi minut Zyrjanov a Tekke a Perohrad otočil na konečných 3:2. Po remíze z úvodního zápasu tak dosud získal čtyři body.

Bayern remizoval s Boltonem

Pod novým koučem Juande Ramosem se tentokrát dařilo anglickému Tottenhamu, který vyhrál na hřišti Hapoelu Tel Aviv 2:0.

Ani dva góly Lukase Podolského nestačili na výhru Bayernu Mnichov v Allianz Areně nad Boltonem. Hosté z ostrovů otevřeli skóre zápasu, který řídil nedávno potrestaný český sudí Jaroslav Jára, už v osmé minutě Gardenerem.

Pak sice německý reprezentant dvěma góly skóre otočil. Osm minut před koncem však vystřelil bod Boltonu Davies.

Hned dva čeští reprezentanti Tomáš Galásek a brankář Jaromír Blažek se předvedli v dresu Norimberku v utkání s Boltonem, jenže ani tentokrtát německý tým nad anglickým nevyhrál. Norimberk ve svém úvodním utkání ve skupině gól nevstřelil a prohrál 0:2.

Fotbalista Fiorentiny Christian Vieri (uprostřed) příjmá gratulace ke gólu od spoluhráčů Marco Donadela (vlevo) a Pabla Daniela Osvalda v utkání Poháru UEFA proti Elfsborgu. | Foto: Reuters

Po domácí  porážce 0:1 od Panathinaikosu smutní i středopolař FC Kodaň Libor Sionko. Jeho týmu po prvním utkání ve skupině tak patří poslední místo. Sionko odehrál v utkání necelou hodinu.

O pár minut více odehrál Davida Lafata za Austrii Vídeň, která rovněž podlehla doma s Girondins Bordeaux 1:2.

Alespoň z bodu po remíze 1:1 se radují čeští reprezentanti v belgickém Anderlechtu Jan Polák s gólmanem Danielem Zídkou.

Pořádný důvod k oslavám má naopak reprezentační zadák Tomáš Ujfaluši. Jeho Fiorentina díky skvělému začátku utkání v "mladoboleslavské skupině" rozstřílela doma Elfsborg 6:1.

Skupina A
Larissa - Zenit Petrohrad 2:3 (0:1)
58. Alexandru, 62. Fotakis - 39. Pogrebňjak, 70. Zyrjanov, 78. Tekke.

27. Diamond - 45.+1 Ivanovič.

FC Kodaň - Panathinaikos Atény 0:1 (0:1)

Fiorentina - Elfsborg 6:1 (2:1)
4. a 78. Jörgensen, 5. Vieri, 62. Donadel, 65. Kröldrup, 87. Di Carmine - 41. Ishizaki. Rozhodčí: Dereli (Tur.).
Fiorentina: Frey - Ujfaluši, Kröldrup, Balzaretti, Van den Borre (69. Pasqual) - Semioli, Donadel, Pazienza, Jörgensen - Osvaldo (63. Kuzmanovič), Vieri (82. Di Carmine).
Elfsborg: Wiland - Andersson, Augustsson, Björck, Karlsson - Möback (81. Bajrami), A. Svensson, Ilola, Ishizaki - Alexandersson (77. Avdič), Keene (21. M. Svensson).