reklama

Kováč: Musíme si vzpomenout, jak jsme hráli před měsícem

FOTO Zmar Sparty! Nervózní hráči naháněli sudího Kovaříka Podívejte se na fotografie z utkání Synot ligy mezi Duklou a Spartou. Foto: CPA Eduard Erben
Zapomenout. Taková je rada stopera pražské Sparty Radoslava Kováče po porážce 0:1 v 5. kole Synot ligy na hřišti Dukly.

Praha - Zapomenout. Taková je rada stopera pražské Sparty Radoslava Kováče po porážce 0:1 v 5. kole Synot ligy na hřišti Dukly. Sparťany totiž ve čtvrtek na Letné čeká odveta 4. předkola Evropské ligy, kterou považuje Kováč za utkání roku. 

"Musíme okamžitě zvednout hlavy a nachystat se na čtvrtek. Byl to hodně špatný výkon. Nevím, jestli nás domácí předčili agresivitou, ale málo chodíme do brány a zdá se mi, že z jedné střely vždycky dostaneme gól," řekl novinářům po zápase 34letý stoper. 

Radku, čím to je, že jste opět nedokázali udržet čisté konto?
"Zase jsme udělali chybu, góly si dáváme sami. Musíme dát hlavy vzhůru, okamžitě na to zapomenout a nachystat se na čtvrtek. To je pro nás zápas roku."

Trápíte se však nyní především v útoku. Proč?
"Nevím, jestli všichni hrajeme v optimální formě, mně osobně tam chybí víc agresivity. Připadalo mi, jako bychom si sem dnes přišli zahrát fotbálek, musíme začít jezdit. Na únavu se vůbec vymlouvat nemůžeme, protože tou to není. Je to všechno v našich hlavách, musíme dát palice nahoru a začít poctivě pracovat, protože kvalita je jednoznačně na naší straně. Ale jak do toho nedáme čistou hlavu a agresivitu, prostě to nestačí."

Na začátku sezony jste to ale dokázali. Tak proč to nyní nedokážete zopakovat?
"Nevím. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo – a nejde. To, co nás zdobilo první měsíc, bylo perfektní. A myslím si, že jsme od toho trochu upustili, začali jsme hrát pohodlný fotbal. Musíme se vrátit zpátky. Druhá porážka v lize za sebou, je to špatný."

Jak moc podle vás ovlivnil dnešní prohru fakt, že jste hráli ve velmi kombinované sestavě?
"Myslím si, že nastoupili dostatečně kvalitní hráči, aby nahradili ty obvyklé opory. Ale prostě to dneska asi nestačilo, když jsme prohráli."

Zdá se však podle výsledku, že je nahradit nedokázali... 
"To je otázka na trenéra, ne pro mě. Nechci hodnotit spoluhráče, to mi absolutně nepřísluší."

Jak velkou komplikací je nedělní prohra před odvetou se Zwolle? 
"Jsme dostatečně zkušení hráči, abychom si navzájem pomohli a připravili se na to. Musíme se pořádně vyspat, zregenerovat, potrénovat a ve čtvrtek to zvládnout. Nic jiného nám nezbývá."

reklama