Kováč na Bazalech: Spálená šance, provokace a pískot

19. 9. 2008 16:30
Bez chyb by nebyly góly, tvrdí smolař Bolf
Radoslav Kováč hrál ve čtvrtek s velkým nasazením
Radoslav Kováč hrál ve čtvrtek s velkým nasazením | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Přestože je odchovancem olomoucké Sigmy, příznivci Baníku mu stále nezapomněli jeho působení v pražské Spartě. Teď se reprezentační obránce Radoslav Kováč představil v rámci prvního kola Poháru UEFA na Bazalech v dresu ruského Spartaku Moskva.

A že by na sebe slyšel kdovíjaké lichotky, to se moc říci nedá.

"Čekal jsem, že fanoušci budou takoví. Bral jsem to ale v pohodě," řekl novinářům během pozápasového rozhovoru.

Osmadvacetiletý zadák patřil po celý zápas mezi nejaktivnější hráče hostujícího týmu. Veškerou pozornost na sebe strhl krátce před poločasovou přestávkou, kdy nejprve inkasoval žlutou kartu a vzápětí se objevil v doposud největší šanci Spartaku.

Krátce poté, co ostravský brankář Vašek vyrazil nebezpečnou hlavičku Fathiho na břevno, dostal se Kováč k bezprostřední dorážce. Tou však trefil jen ležícího gólmana.

"Já už jsem to viděl v brance," přiznal zklamaně a dodal: "Teď už vím, že jsem ho měl spíš přehodit."

Přesto si nakonec ruský vicemistr odváží z Ostravy do odvety výhru 1:0. Kováč, který oslavil jedinou branku zasláním provokativní pusy směrem k hlavní tribuně, však pozici ruského celku nepřeceňuje.

"Ještě není vše hotové. Musíme se na to připravit a dobře bránit," dodal.

Umělku si vyzkoušíme ve Vítkovicích, tvrdí Bolf

Smutným hrdinou utkání se stal bezesporu obránce René Bolf. Za nerozhodného stavu si při bránění Mozartovy standardní situace srazil v šestapadesáté minutě míč do vlastní sítě, a jak se později ukázalo, duel tak rozhodl.

"Bylo to fantastické utkání. Určitě jsme měli víc šancí než Spartak, ale štěstíčko se k nám prostě otočilo zády. Nechtěl bych to však nějak blíže hodnotit. Góly padají po chybách, to by jinak nebyl fotbal," říká Bolf.

Více také: Slavia zase neskórovala. S Rumuny uhrála jen remízu

Baník nezažívá zrovna nejlepší vstup ani v domácí soutěži. Po šesti odehraných kolech je se sedmi body na devátém místě. V posledním utkání navíc prohrál v Teplicích také 0:1.

"Herně to není špatné," myslí si však stoper. "Nesmíme se začít deprimovat, snad ty góly začnou padat. Teď nás čeká důležitý souboj s Příbramí a po něm zase můžeme rozebírat přípravy na Spartak."

Rudolf Otepka odchází ze hřiště zklamaný
Rudolf Otepka odchází ze hřiště zklamaný | Foto: Ondřej Besperát

Na stadionu v Lužnikách však na ostravské fotbalisty nebude čekat jen zima a bouřlivé prostředí. Domov Spartaku je proslulý svou umělou trávou.

"Toho se nebojíme. Budeme teď trénovat na umělce ve Vítkovicích," usmíval se Bolf.

Ještě se hraje "druhý poločas"

Domácí byli nejblíže brance paradoxně už na začátku zápasu. Po faulu na Tomáše Mičolu se postavil k přímému kopu Rudolf Otepka a povedenou střelou orazítkoval jen spojnici Pletikosovy brány.

"Přesvědčili jsme se, že se s nimi dá hrát. Když podáme dobrý výkon, bude stále vše otevřené. Čeká nás teď "druhý poločas" a my se budeme snažit to zvrátit," neztrácí naději Otepka.

Kapitán domácího celku pak na závěr pochválil i fanoušky, kteří neúnavně skandovali až do závěrečného hvizdu.

"Přestože teď nemáme ideální výsledky, tak nás povzbuzují skvěle," uzavřel záložník.