reklama

Kovařík selhal. Slovácko mělo proti Slavii kopat dvě penalty

Rozhodčí Libor Kovařík. Rozhodčí Libor Kovařík. autor: CPA Eduard Erben
Zkušený mezinárodní rozhodčí nezvládl zápas mezi Slováckem a Slavií a do soutěže nevstoupil dobře.

Praha - Mezinárodní rozhodčí Libor Kovařík podle šéfky komise Dagmar Damkové nezvládl utkání první kola Synot ligy mezi Slováckem a Slavií. V zápase, který Pražané ovládli poměrem 2:1, udělal hned tři zásadní chyby.

Damková potvrdila, že Kovaříl měl nařídit dva pokutové kopy ve prospěch domácího týmu po nedovolených zákrocích na Jaroslava Diviše a Jiřího Valentu v 9. a 55. minutě utkání.

Slovácku zase v závěru nevyloučil obránce Martina Kuncla za faul na unikajícího Bekima Balaje.

„Co se týká první situace, v pokutovém území se bránící hráč Juhar dopustil nedovoleného zákroku držení vůči domácímu Divišovi, kterého pak stáhl za rameno. Byl to faul. To platí i pro druhou situaci, v níž hostující Baéz evidentně držel Valentu, což bylo zřejmé i při pohledu na natažený dres domácího záložníka," uvedla v prohlášení předsedkyně komise rozhodčích.

I díky chybám rozhodčího dokázala Slavia otočit nepříznivé skóre 0:1 na 2:1, poté ale Kovařík ublížil i jí.

„Bránící hráč Kuncl unikajícího Balaje podrazil, tudíž mělo následovat vyloučení hráče Slovácka za zmaření vyložené brankové příležitosti a nařízení přímého volného kopu ve prospěch Slavie," vysvětlila Damková.

Ta vyjádřila přesvědčení, že Libor Kovařík v dalším průběhu nejvyšší soutěže přesto potvrdí svou příšlušnost k české elitě sudích.

"Nemá za sebou dobré utkání a vstup do nové ligové soutěže. Pevně věřím, že v těch dalších potvrdí dlouhodobě stabilní výkonnost z minulých let i své postavení zkušeného mezinárodního arbitra," dodala.

Chyby se v úvodním kole dopustil také rozhodčí Pavel Franěk, který řídil zápas mezi Českými Budějovicemi a Libercem (1:1). Domácím upřel pokutový kop poté, co neodpískal jednoznačné držení libereckého stopera Karišika vůči budějovickému Lengyelovi.

reklama