VIDEO Kanonýr Shaarawy spasil AC v Neapoli

18. 11. 2012 12:46
Fotbalisté Juventusu Turín i navzdory výrazné převaze nedokázali překonat obranu Lazia a s římským týmem remizovali doma 0:0.
Stephan El Shaarawy, nová hvězda AC. Ve třinácti zápasech Serie A vstřelil už deset gólů. | Video: Sport

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín i navzdory výrazné převaze nedokázali překonat obranu Lazia a s římským týmem remizovali doma 0:0. I po třináctém kole zůstanou navzdory třetí bodové ztrátě v sezoně nejméně o dva body v čele tabulky.

Neapol ztratila dvoubrankové vedení ve šlágru s AC Milán a po remíze 2:2 je dál třetí o skóre za Interem.

Juventus tři dny před klíčovým utkáním skupiny Ligy mistrů proti Chelsea nedokázal najít recept na brankáře Marchettiho. Ten předvedl několik výborných zákroků, nejvíc zaujal, když vytlačil tečovanou střelu Vidala.

Lazio, za které si posledních devět minut zahrál český útočník Libor Kozák, si nepřipsalo ani jednu střelu na branku a těžko se vůbec dostávalo z vlastní poloviny hřiště. Juventus i přes druhou ztrátu na novém domácím stadionu v řadě vede tabulku o pět bodů před Interem Milán.

Milán musel dohánět dvougólové manko

Neapol vedla na domácím hřišti nad AC Milán už ve 30. minutě zásluhou Inlera a Insigneho o dvě branky, ale ani to jí nestačilo k vítězství. Minutu před přestávkou snížil El Shaarawy a stejný hráč osm minut před koncem vyrovnal.

El Shaarawy v přímém duelu nejlepších ligových kanonýrů předčil neapolského Cavaniho, který zůstal bez zásahu. Dal celkově již deset branek a v čele střelecké tabulky má dvougólový náskok. Hráči AC se díky bodu posunuli o tři příčky na desáté místo.