reklama

Krach v Lize mistrů. Nevadí, Chelsea teď chce double

Smutní fotbalisté Chelsea Smutní fotbalisté Chelsea autor: Reuters
Trenér Ancelotti: Je to jen na nás

Londýn - Když ne Ligu mistrů, tak musíme vyhrát titul a Anglický pohár. Takový je plán fotbalové Chelsea, která po nedávném vyřazení z Champions League dohrála na evropské scéně.

Na rozdíl od Arsenalu a Manchesteru United, dalších dvou rivalů, s nimiž bojuje o mistrovskou trofej.

"Máme teď před sebou ještě jedenáct utkání. Jestliže vyhrajeme každý zápas, můžeme získat double. A to je náš cíl," vyhlásil trenér Carlo Ancelotti s tím, že Chelsea má svůj osud ve vlastních rukách.

Čtěte také: Ancelotti: Na Inter jsme neměli. I přes upřené penalty

Klub ze Stamford Bridge však nečeká zrovna snadný závěr sezony. A lámat chleba se možná bude v Premier League už v následujících několika dnech. Za sedm dnů odehrají "Blues" tři ligové duely, které se řadí do kategorie "vyhrát je povinnost".

Nejdříve pojede výběr kouče Ancelottiho do Blackburnu, pak ho ve středu čeká de fakto sestupující Portsmouth s bývalým koučem Grantem a nabitý program zakončí v sobotu doma proti Aston Ville.

Do zápasů už s brankářem Čechem

Pokud tyto tři duely skončí stoprocentním bodovým ziskem Chelsea, má londýnský celek jistotu, že se dostane zpět na první místo. Jak Arsenal, tak i Manchester totiž mají odehrán o jeden zápas více a v průběhu týdne ligu nehrají.

Ancelotti na oficiálních stránkách klubu konstatoval, že ještě nemá představu, kolik změn v sestavě udělá.

S jednou se dá počítat: mezi tři tyče by se měl vrátit uzdravený brankář Petr Čech. "Musíme hrát s tím nejlepším, co máme," poznamenal italský kouč, který také řekl, že nemůže počítat s Essienem, Ashleym Colem a dlouhodobě zraněným Bosingwou.

Po vyřazení z Ligy mistrů se začalo mluvit o tom, že v létě projde kádr Chelsea velkou změnou. Ancelotti už prý má v hledáčku nová jména. Oficiálně o tom však zatím nechce mluvit.

Čtěte více: Chelsea bude utrácet. Čech prý bude mít konkurenta

Z prostého důvodu: Chce dohrát sezonu v klidu. "Teď není čas ani správná chvíle na to, abychom tohle řešili. Musíme myslet na jiné věci, budoucností se budeme zabývat později v létě," vzkázal trenér.

reklama