Král James dvěma góly vyřadil Uruguay, Kolumbie slaví

28. 6. 2014 23:51
Ve čtvrtfinále světového šampionátu se utká domácí Brazílie s Kolumbií.
James Rodríguez se raduje z parádní trefy z voleje, kterou otevřel skóre. Připomeňte si ji. | Video: www.youtube.com

Rio de Janeiro - Ve čtvrtfinále světového šampionátu ve fotbale se utkají týmy domácí Brazílie a Kolumbie. Los Cafeteros totiž na stadionu Maracaná v Riu de Janeiro porazili semifinalistu posledního šampionátu z Uruguaye 2:0.

Hlavní hvězdou utkání byl ofenzivní záložník James Rodríguez, který vstřelil obě branky Kolumbijců. S pěti góly nyní hráč Monaka vévodí tabulce střelců mistrovství.

Naopak na hře Uruguajců byla velmi znát neúčast kanonýra Luise Suáreze, který dostal po posledním zápase v základní skupině proti Itálii trest na devět zápasů a čtyři měsíce za kousnutí obránce Giorgia Chiellinho.

Šance Uruguajců hatil výborný Ospina

Uruguajci hráli v prvním poločase bez Suáreze, jehož v sestavě nahradil veterán Diego Forlán, velmi opatrně. Na Ospinovu bránu vyslali jedinou střelu.

Ani Kolumbijci se však přes větší držení míče nedokázalo prosadit do šancí, ve 28. minutě se však parádním volejem zpoza vápna trefil pod břevno James Rodríguez, čímž se gólově dotáhl na Brazilce Neymara, Argentince Messiho a Němce Müllera.

Pět minut po přestávce zakončil Rodríguez střelou z pěti metrů povedenou akci po centru Armera a zpětné hlavičce Cuadrada.

Bránící Uruguay až po následném ofenzivním vystřídání převzala iniciativu, gólman Ospina však zlikvidoval parádními zákroky střely Rodrígueze, Maxiho Pereiry a Cavaniho.

Uruguayi tak na stadionu, kde v roce 1950 ve finále senzačně porazila Brazílii, tentokrát prohrála a s turnajem se loučí.

Výsledek:

Kolumbie - Uruguay 2:0 (1:0)

Branka: 28. a 50. J. Rodríguez. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Armero - Giménez, Lugano. Diváci: 73.804.
Kolumbie: Ospina - Zapata, Yepes, C. Sánchez, Zúňiga, Armero - Aguilar, Cuadrado (81. Guarín), J. Rodríguez (85. Ramos) - T. Gutiérrez (68. Mejía), Martínez. Trenér: Pekerman.
Uruguay: Muslera - Cáceres, Godín, M. Pereira, Giménez - A. González (67. A. Hernández), Á. Pereira (53. Ramírez), C. Rodríguez, Ríos - Forlán (53. Stuani), Cavani. Trenér: Tabárez.