reklama

Královec měl ve finále poháru podle komise vyloučit Frýdka. Byla to chyba, uznal sudí

Pavel Královec Pavel Královec autor: Milan Kammermayer
Fotbalisté pražské Sparty měli dohrávat středeční finále domácího poháru MOL Cupu v Liberci bez vyloučeného Martina Frýdka.

Podle komise rozhodčích mu měl sudí Pavel Královec ve 31. minutě za šlápnutí na záložníka Slovanu Tomáše Malinského udělit červenou kartu.

Frýdkův úlet. Šlápl na Malinského, místo červené viděl od Královce jen žlutou kartu Frýdkův úlet. Šlápl na Malinského, místo červené viděl od Královce jen žlutou kartu Čtěte zde

Malinského za bezbrankového stavu na útočné polovině nejprve fauloval Adam Hložek a následně mu šlápl na hrudník Frýdek. Jelikož Královec zákrok neviděl, doporučil mu videorozhodčí (VAR) Emanuel Marek přezkoumat situaci. Hlavní sudí po zhlédnutí záznamu udělil sparťanskému obránci pouze žlutou kartu, přestože podle komise šlo o hrubé nesportovní chování.

"Situaci jsem ze svého pohledu na hrací ploše vyhodnotil tak, že bezprostředně po sobě došlo ke dvěma přestupkům vůči Malinskému. Nejprve k jeho podražení a vzápětí k zákroku Frýdka. Ze svého pozičního postavení jsem druhý zákrok na hřišti vnímal tak, že šlo spíše o nezaviněný kontakt Frýdka s Malinským. Při komunikaci s VAR jsem uvedl, že jsem šlápnutí Frýdka na Malinského neviděl," uvedl Královec v tiskové zprávě.

"Proto mi VAR doporučil přezkum na hrací ploše, po kterém jsem byl přesvědčen, že udělení žluté karty je dostačujícím osobním trestem za bezohledný přestupek. Při monitoru na hrací ploše jsem chybně posuzoval intenzitu přestupku a možnost vyhnout se ležícímu soupeři. Nicméně s odstupem času vím, že moje rozhodnutí bylo chybné a měl jsem Frýdkovi udělit červenou kartu za hrubé nesportovní chování," uznal Královec.

V 72. minutě naopak sudí podle komise správně nařídil penaltu pro Spartu za zákrok domácího brankáře Milana Knoblocha na střídajícího Benjamina Tetteha. Guélor Kanga z pokutového kopu otočil stav a zařídil Pražanům výhru 2:1. Letenští po šesti letech získali vítěznou trofej.

Obrazem: Konec půstu Sparty viděli Tvrdík i Plíšková, fanoušci se ptali na Osvětimany Obrazem: Konec půstu Sparty viděli Tvrdík i Plíšková, fanoušci se ptali na Osvětimany Prohlédněte zde
reklama