reklama

Krejčí na Bílkově tajném seznamu. Známe i další jména

Ladislav Krejčí má šanci na Euro. Ladislav Krejčí má šanci na Euro. autor: Eduard Erben
Víme, kdo z české ligy má šanci na Euro 2012

Praha - Ta jména měla zůstat tajná, ale nezůstala. Mezi fotbalisty, které trenér Michal Bílek zapsal do širší nominace pro závěrečný přípravný kemp před turnajem Euro 2012, je i sparťanský talent Ladislav Krejčí.

O fotbalu čtěte více:

Svaz se zlobí, že se zařazením svého gólmana Tomáše Grigara do širší nominace pochlubily na klubovém webu FK Teplice. Liberec zase zvěstoval fanouškům, že se dostalo na Thea Gebre Selassieho i Jiřího Štajnera.

Na seznamu i Matějovský a pět Plzeňanů

A deník Aktuálně.cz vypátral další jména z Gambrinus ligy. Ze Sparty se na Bílkově seznamu objevila dvě: Ladislav Krejčí a Marek Matějovský. A zejména první jmenovaný má prý velkou šanci objevit se později i v nominaci zúžené.

A tradičně se nezapomnělo ani na Plzeňany. V širší nominaci je celá pětice, která už se v reprezentaci etablovala: David Limberský, Milan Petržela, Daniel Kolář, Václav Pilař a František Rajtoral.

Na Chramostu se v Bílkově seznamu nedostalo

Na seznamu, který měl zůstat utajen, je zhruba 40 jmen. Svaz ho rozeslal klubům, v nichž působí, aby orientačně počítaly s tím, že se mohou objevit i v konečné nominaci.

Dresy reprezentace na Karlově mostě Dresy reprezentace na Karlově mostě Prohlédněte zde

Spekulovalo se o tom, že mužem na hraně mohl být i mladoboleslavský útočník Jan Chramosta. V širší nominaci ovšem schází, možná se ze svého střeleckého trápení probudil pozdě. Dlouhé čekání na gól ukončil až před týdnem proti Spartě, v neděli skóroval i na Julisce.

Klíčové datum: 14. května Bílek nominaci zúží

"Vnímáme tu širší nominaci jako orientační a předběžnou. Třeba se v té finální ještě Honza Chramosta objeví. Góly sice dlouho nedával, ale ocital se v šancích, trefoval tyče, břevna," horuje za boleslavského mladíka ředitel středočeského klubu Jaromír Šeterle.

Finální nominace na rakouské soustředění bude oznámena 14. května. Trenér Bílek hodlá do kempu odcestovat 20. května s 23 hráči. To je přesně počet pro soupisku na Euro.

Platí tedy, že nedojde-li k nějakému zranění, bude mezi nominací na kemp u Klagenfurtu a nominací na Euro rovnítko.

Manželky fotbalistů a další ženy. Která z nich pojede na Euro 2012? Manželky fotbalistů a další ženy. Která z nich pojede na Euro 2012? Prohlédněte zde

reklama