Krejčí zažil vítěznou ligovou premiéru v Boloni, neuznali mu gól. Schick hrál půl hodiny

Aktualizováno 21. 8. 2016 23:45
Dva čeští fotbalisté se nově uvedli v italské Serii A. Ladislav Krejčí odehrál v dresu Bologni celý zápas a dokonce vstřelil regulérní branku, kterou ale rozhodčí neuznali pro údajný ofsajd. Sampdoria porazila Empoli 1:0, v 61. minutě nastoupil poprvé v Serii A český útočník Patrik Schick. V prvním kole italské ligy hostil AC Milán fotbalisty Turína. Zápas rozhodl hattrickem Carlos Bacca.
Ladislav Krejčí.
Ladislav Krejčí. | Foto: Milan Kammermayer

Řím - Vítěznou premiéru zažil v italské fotbalové lize Ladislav Krejčí. Boloňa porazila Crotone 1:0, českému hráči navíc kvůli ofsajdu rozhodčí neuznali gól. AC Milán vstoupil do nové sezony vítězstvím 3:2 nad FC Turín. Největší zásluhu na výhře domácích měli střelec hattricku Carlos Bacca a mladý gólman Gianluigi Donnarumma, jenž v nastaveném čase zneškodnil penaltu turínského útočníka Andrey Belottiho.

Záložník Krejčí byl při vítězné ligové premiéře za Boloňu blízko i další radosti. Poté, co se prosadil v soutěžním debutu za nový klub v poháru, povedlo se mu dostat míč do branky i při první ochutnávce italské ligy. Gólové oslavy však byly předčasné, jeho zásah nebyl uznán kvůli spornému ofsajdu.

Zklamaný však Krejčí být nemusel. Odehrál celých devadesát minut a jeho spoluhráč Mattia Destro v závěru zápasu zařídil vítězství 1:0.

Také druhý bývalý hráč pražské Sparty v italské lize Patrik Schick slavil výhru. Zápas v Empoli začal pouze na lavičce Sampdorie, ale v 61. minutě se dostal na hřiště. To už jeho tým vedl díky brance Luise Muriela ze 37. minuty a náskok udržel až do konce utkání.

Bacca otevřel skóre zápasu AC Milán s FC Turín v 38. minutě, po přestávce sice odpověděl Belotti, ale v 50. minutě vrátil milánskému celku vedení druhým gólem Bacca. Po hodině hry završil svůj výkon proměněnou penaltou. Naposledy se tři góly v prvním kole Serie A podařilo nastřílet Davidu Trezeguetovi za Juventus v ročníku 2007/08 proti Livornu.

Milánský celek dvoubrankový náskok dlouho držel, ale v první minutě nastavení poslal zápas do dramatického finiše Daniele Baselli. Následně fauloval ve vápně Gabriel Paletta, po druhé žluté kartě byl vyloučen a sudí nařídil penaltu.

K té se postavil autor úvodní turínské branky Belotti. Teprve sedmnáctiletý brankář Donnarumma však zvolil správnou stranu, střelu zneškodnil a zachránil AC Milán vítězství.

Spolu s kolumbijským kanonýrem Baccou tak svému týmu pomohl překonat hned dvojnásobnou bídnou bilanci. V předcházejících pěti letech AC Milán v úvodním zápase italské ligy zvítězil jen jedinkrát a třikrát prohrál, těsná výhra byla navíc prvním domácím vítězstvím v lize od února, kdy porazil právě FC Turín.

Vicemistři z Neapole se překvapivě trápili na hřišti Pescary, po prvním poločase prohrávali o dvě branky. V 53. minutě se však do zápasu dostal střídající Dries Mertens, po šesti a půl minutách na hřišti snížil a o další dvě minuty později vyrovnal. V závěru zápasu se Neapol dožadovala penalty, kterou nejprve sudí skutečně nařídil, po konzultaci s kolegy však pokutový kop odvolal. Výsledek zůstal 2:2.

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

AC Milán - FC Turín 3:2 (38., 50. a 62. z pen. Bacca - 48. Belotti, 90.+1 Baselli), Bergamo - Lazio Řím 3:4 (63. a 67. Kessie, 90.+1 Petagna - 15. Immobile, 20. Hoedt, 33. Lombardi, 89. Cataldi), Boloňa - Crotone 1:0 (86. Destro), Chievo - Inter Milán 2:0 (49. a 81. Birsa), Empoli - Sampdoria Janov 0:1 (37. Muriel), FC Janov - Cagliari 3:1 (78. Ntcham, 79. Laxalt, 88. Rigoni - 66. Borriello), Palermo - Sassuolo 0:1 (31. Berardi z pen.), Pescara - Neapol 2:2 (8. Benali, 35. Caprari - 60. a 63. Mertens).