1. 9. 2007 20:52
Fotbalisté Zlína zlomili hrozivou sérii
Radost fotbalistů Baníku
Radost fotbalistů Baníku | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Katastrofální začátek sezony fotbalistů Liberce pokračuje. V pátém kole Gambrinus ligy si připsali čtvrtou porážku. Plzeň poprvé v sezoně prohrála.  Ostrava se vrátila do čela tabulky.

Liberec prohrál na svém stadionu 0:1 se Zlínem. Jediný gól vstřelil po přestávce hostující Lukáš Opiela, který tak zároveň přerušil hrozivou sérii Zlína čtyřiceti zápasů bez výhry na hřišti soupeře.

V Liberci na fotbalisty pískali

Liberci bude i po pátém kole patřit poslední místo s jediným bodem a jedním vstřelený gólem. Pozice trenéra Michala Zacha tak je zřejmě vážně ohrožena.

Kouč znovu zamíchal se základní sestavou. Na hrot postavil vedle Jana Nezmara mladého Dohnálka a na post stopera poprvé nastoupil Miroslav Holeňák, jenž však záhy musel kvůli zranění střídat.

Liberečtí měli od začátku zápasu tlak. Do vedení mohli jít po Nezmarově hlavičce ve 13. minutě, která však mířila těsně vedle.

Do šancí se v první půli tlačil i aktivní Dohnálek, ale ani on neuspěl. Po změně stran byl blízko gólu liberecký Brazilec Hudson, jenže pálil vedle.

Hosté nejprve vystrašili deset minut po přestávce brankáře Zlámala, který podcenil centr za obranu, což málem potrestal Zapletal.

V 63. minutě už Zlínští udeřili naplno. Malár zakombinoval se Zapletalem, ten nahrál Lukáši Opielovi, který nádhernou ranou poslal hosty do vedení.

Domácímu publiku docházela trpělivost a na své fotbalisty začalo pískat. Když se v závěru neujala ani Petroušova dělovka, Zlín se mohl radovat ze tří bodů.

Zeher už zase vede tabulku střelců

Fotbalisté Baníku potvrdili vynikající vstup do sezony výhrou nad Plzní, která se do sobotního zápasu pyšnila spolu se Spartou nejlepší ligovou obranou.

Zasloužené vítězství vystřelil domácím, hrajícím bez zraněného Svěrkoše, dvěma góly Robert Zeher, který se tak znovu dostal do čela ligových kanonýrů.

Poprvé se trefil po necelé půlhodině hry. Metelka poslal centr z levé strany, Magera hlavou ještě lehce prodloužil do levé strany, kde byl zcela nehlídaný Zeher. Ten zpracoval balón a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Devět minut před koncem pojistil Baníku vítězství poté, co si po vysunutí od Magery vyměnil míč s Otepkou a následně sám před brankářem Ilizim nezaváhal.

Ilizi nahradil v brance hostů exbaníkovského Michala Daňka, jehož trápili potíže s břišním svalem.

Brankář hostů před úvodním gólem dvakrát Zehera vychytal, ale napotřetí už kapituloval. Po přestávce nastřelil tentýž útočník břevno.

Výborně hrající domácí však mohli čtvrt hodiny před koncem zápasu inkasovat vyrovnávací gól. Ale to se pro změnu vytáhl domácí brankář Vašek, jenž zlikvidoval nájezd Filla.

Ostravský gólman se blýskl ještě těsně před závěrečným hvizdem, když vychytal gólovou střelu Zakopala.

Baník Ostrava -Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)
Branky: 25., 81. Zeher
Diváků:13 540
Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Tchuř - Rajtoral, Otepka, Marek, Metelka - Magera, Zeher.
Plzeň: Ilizi - Malcharek, Müller, Zakopal, Smola - T. Krabeček, Fillo, Trapp, Jarolím, Šíma - Brožík