Krize šampiona? Bayern doma selhal a podlehl Augsburgu

9. 5. 2015 18:35
Byla to druhá ligová prohra jistého bundesligového mistra za sebou a další nezdar po středeční porážce 0:3 v semifinále Ligy mistrů v Barceloně.
Bayern padl doma.
Bayern padl doma. | Foto: Reuters

Berlín - Bayern Mnichov v 32. kole německé fotbalové ligy v deseti hráčích překvapivě podlehl Augsburgu na domácím hřišti 0:1. Byla to druhá ligová prohra jistého bundesligového mistra za sebou a další nezdar po středeční porážce 0:3 v semifinále Ligy mistrů v Barceloně. Na druhé místo se v neúplné tabulce dostal Mönchengladbach a jen dva body dělí Borussii od jistoty účasti v příštím ročníku LM.

Utkání Bayernu v Allianz Areně ovlivnila 13. minuta, kdy náhradní domácí brankář Reina špatně vyběhl a po zákroku na Bobadillu byl vyloučen. Do branky tak šel Manuel Neuer, proti penaltě Verhaegha však zasahovat nemusel, protože obránce Augsburgu trefil tyč.

Hosté však nakonec cenné tři body získali, dvacet minut před koncem našel Höjbjerg před bránou Bobadillu a jeho zakončení rozhodlo. Bayern čeká na výhru už čtyři soutěžní zápasy, neúspěšnou sérii načalo na konci dubna vyřazení v semifinále domácího poháru po fiasku v penaltovém rozstřelu proti Dortmundu.

Augsburg se dostal před Schalke na páté místo a dvě kola před koncem má tři body náskok na Dortmund na sedmé, již nepohárové příčce. Borussia porazila Herthu 2:0 po brankách Subotiče a Durma.

K historicky první účasti v Lize mistrů se po výhře nad Leverkusenem přiblížila Borussia Mönchegladbach. Ačkoliv do poločasu se hrálo především díky oběma brankářům bez branek, po přestávce domácí nasázeli Bayeru tři branky. Nejprve se prosadil Max Kruse, v posledních deseti minutách výhru pojistili Herrman a Traoré.

Mönchengladbach má před čtvrtým Leverkusenem náskok pěti bodů a je jen dva body od jistoty postupu do nejprestižnější klubové soutěže.

V boji o záchranu neudržel Hannover vedení nad Brémami a po remíze 1:1 je na šestnáctém místě, které bude znamenat barážový souboj o udržení bundesligové příslušnosti.

Situaci na chvostu tabulky ještě zamotal Stuttgart, který porazil 2:0 Mohuč. VfB sice zůstává poslední, ale rozdíl mezi ním a čtrnáctým Hamburkem se ztenčil na pouhé dva body. V sestavě Stuttgartu se vůbec neobjevil Adam Hloušek.

Německá fotbalová liga - 32. kolo:

Bayern Mnichov - Augsburg 0:1 (71. Bobadilla), Dortmund - Hertha Berlín 2:0 (9. Subotič, 48. Durm), Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 3:1 (18. Oczipka, 27. Seferovič, 34. Chandler - 51. Volland), Hannover - Brémy 1:1 (21. Stindl - 78. Junuzovič), Mönchengladbach - Leverkusen 3:0 (50. Kruse, 81. Herrmann, 89. Traoré), Stuttgart - Mohuč 2:0 (66. Didavi, 79. Kostič).

1. Bayern Mnichov 32 24 4 4 77:16 76
2. Mönchengladbach 32 18 9 5 50:23 63
3. Wolfsburg 31 18 8 5 65:34 62
4. Leverkusen 32 16 10 6 59:35 58
5. Augsburg 32 14 4 14 39:40 46
6. Schalke 31 12 9 10 41:36 45
7. Dortmund 32 12 7 13 43:38 43
8. Brémy 32 11 10 11 48:60 43