reklama

Krize stála kouče Večeřu místo, Baník povede Lička

Karel Večeřa končí u ostravských fotbalistů Karel Večeřa končí u ostravských fotbalistů autor: Ondřej Besperát
Mužstvo povede stávající generální manažer Lička

Ostrava - Špatné výsledky fotbalistů Baníku Ostrava odnesl jejich trenér Karel Večeřa.

Do konce letošní sezony převezme tým stávající generální manažer Verner Lička, jeho asistentem bude Bohumil Páník a trenérem brankářů se stal Pavel Srníček.

Definitivní rozhodnutí o změnách padlo podle oficiálních stránek Baníku v pondělních dopoledních hodinách.

"Rozešli jsme se po vzájemné dohodě. Na širší hodnocení bude pochopitelně dost času, rozhodně však chceme Karlu Večeřovi poděkovat za všechno, co pro Baník udělal," sdělil manažer pro komunikaci a vnější vztahy Baníku Igor Bruzl.

Čtěte dále: Baník: Akce pro diváky stála fotbalisty 700 tisíc korun

Ostravský klub po vydařeném podzimu přišel o dvě opory, když do zahraničí odešli Svěrkoš s Galáskem, načež se mužstvu přestalo dařit. Během jarní ligové části porazil jen Teplice, dva zápasy zremizoval a pětkrát prohrál. Z třetí příčky se tak propadl na osmou pozici.

"Vedení klubu usoudilo, že mužstvo potřebuje dostat před prozatímním zápasem roku proti Slovácku nový impuls, proto sáhlo k této změně. Personálně jsme vše vyřešili z vlastních zdrojů," dodal Igor Bruzl.

Duel proti Slovácku je čtvrtfinálovou odvetou Poháru ČMFS, Baník první utkání prohrál 0:1. Lička vedl Ostravu už v letech 1992 až 1995 a 1997 až 2000. Do slezského celku se nakrátko vrátil v roce 2001, od předloňského roku zde působí jako manažer.

reklama