Kubu spasil jediný gól, favorité si nastříleli po čtyřech

16. 7. 2015 8:36
Výsledky Zlatého poháru, fotbalového mistrovství Severní a Střední Ameriky.
Dwane James (15) z Trinadu a Tobaga se probíjí mexickou obranou.
Dwane James (15) z Trinadu a Tobaga se probíjí mexickou obranou. | Foto: Reuters

Glendale - Jediný vstřelený gól v základní skupině zajistil fotbalistům Kuby postup do čtvrtfinále mistrovství Severní a Střední Ameriky. V posledním utkání s Guatemalou rozhodl o vítězství 1:0 Maikel Reyes, který úvodní dva zápasy Zlatého poháru zmeškal kvůli problémům s vízem.

Z prvního místa ve skupině C postoupil Trinidad a Tobago, který v dramatickém závěru zápasu s Mexikem vybojoval remízu 4:4.

Reyes musel stejně jako pět dalších hráčů a trenér Raúl González čekat na udělení víza pro vstup do USA a na hřiště se dostal až v duelu s Guatemalou. Jeho hlavička ze 73. minuty přinesla Kubě tři body a postup ze třetího místa ve skupinách navzdory skóre 1:8, což je nejhorší bilance v historii Zlatého poháru.

Mexičané, kteří kontinentální šampionát už šestkrát vyhráli, vyrovnali tři minuty před koncem po trefě Guardada na 3:3 a v poslední minutě je vlastní gól Kenwynea Jonese poslal do vedení, které by znamenalo vítězství ve skupině. V nastavení ale ještě dokázal Yohance Marshall srovnat.

Kuba se v sobotu utká ve čtvrtfinále v Baltimoru s domácím týmem USA. Haiti nastoupí proti Jamajce, v neděli se utká Trinidad s Panamou a Mexiko s Kostarikou.

Zlatý pohár, fotbalové mistrovství Severní a Střední Ameriky v USA a Kanadě:

Skupina C:

Mexiko - Trinidad a Tobago 4:4 (1:0)

Branky: 31. Aguilar, 50. Vela, 87. Guardado, 90. vlastní K. Jones - 54. a 66. Cummings, 57. K. Jones, 90.+3 Marshall.

Kuba - Guatemala 1:0 (0:0)

Branka: 72. Reyes.