Kucka pomohl gólem Janovu ke třetí výhře v řadě

2. 11. 2014 17:27
Fotbalisté FC Janov porazili v italské lize Udine 4:2 a po třetí výhře v řadě zaostávají za čtvrtou Neapolí jen vinou horšího skóre.
Juraj Kucka
Juraj Kucka | Foto: Sport

Řím - Fotbalisté FC Janov porazili v italské lize Udine 4:2 a po třetí výhře v řadě zaostávají za čtvrtou Neapolí jen vinou horšího skóre. Na výhře hostů se jednou brankou podílel slovenský reprezentant a bývalý hráč Sparty Juraj Kucka. AC Milán propásl možnost posunout se na třetí místo, podlehl doma Palermu 0:2 a zůstal sedmý.

Skóre v Udine otevřeli domácí, když se už po 23 vteřinách prosadil z rychlé akce Antonio Di Natale, který dal šestý ligový gól v sezoně. Hosté dokázali mezi 21. a 24. minutou otočit výsledek brankami Giovanniho Marcheseho a Iaga Falquého, přesto se šlo do kabin za vyrovnaného stavu. V poslední minutě první půle se křížnou střelou prosadil Švýcar Silvan Widmer.

Rozhodující trefu obstaral devět minut po změně stran střelou o tyč z hranice šestnáctky Alessandro Matri, jenž se pátou brankou osamostatnil v čele klubových statistik. Výhru Janova pak korunoval tři minuty před koncem výstavní střelou z 20 metrů Kucka, pro kterého to byl premiérový gól v sezoně.

Druhou porážku v ročníku si připsali fotbalisté AC Milán, kteří doma nečekaně podlehli Palermu. První branku si "Rossoneri" vstřelili sami, když si hlavou po rohovém kopu srazil míč do branky Kolumbijec Cristián Zapata. Konečnou podobu výsledku pak dal za tři minuty po rychlé individuální akci Argentinec Paulo Dybala.

Palermo se díky výhře posunulo na třinácté místo. Na svého dnešního soupeře ztrácí čtyři body.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:

Chievo - Sassuolo 0:0, FC Turín - Bergamo 0:0, Sampdoria Janov - Fiorentina 3:1 (27. Palombo z pen., 43. Rizzo, 78. Eder - 45. Savič), Udine - FC Janov 2:4 (1. Di Natale, 41. Widmer - 21. Marchese, 24. Falque, 54. Matri, 87. Kucka), AC Milán - Palermo 0:2 (23. vlastní Zapata, 26. Dybala).

1. Juventus Turín 10 8 1 1 18:4 25
2. AS Řím 10 7 1 2 16:6 22
3. Sampdoria Janov 10 5 4 1 12:6 19
4. Neapol 10 5 3 2 19:12 18
5. FC Janov 10 5 3 2 14:10 18
6. Lazio Řím 9 5 1 3 16:9 16
7. AC Milán 10 4 4 2 18:14 16
8. Udine 10 5 1 4 13:13 16